V naší nabídce naleznete nejširší sortiment elektronických ohradníků z celého světa. Z vlastních zkušeností doporučujeme především značku Reedog. Zákazníky velmi oblíbený je také elektronický ohradník Pet at School a Canifugue. Neviditelné ploty pro psy lze filtrovat ve třech kategoriích: Podle velikosti plemene, podle značky a podle obvodu pozemku. Více parametrů můžete filtrovat kliknutím na odkaz „zobrazit filtr“ pod kategoriemi.
Utíká váš pes pravidelně ze zahrady? Už kolikrát ho těsně minulo auto, když přebíhal silnici a vy jste si s hrůzou uvědomili, že stačilo tak málo? Je váš psí miláček nenapravitelný a opouští jasně vymezený prostor zahrady bez dovolení? Je nejvyšší čas pořídit mu elektronický ohradník. Neviditelné ploty jsou vítanou pomůckou, která vám pomůže zajistit bezpečí vašeho psa i jeho okolí. Elektronický ohradník funguje spolehlivě a šetrně naučí psa zůstávat za hranicemi plotu.
Když se při výběru vhodného elektronického ohradníku ztrácíte, jsme připraveni vám poradit. Kontaktovat nás můžete hned několika způsoby: na infolince 721 471 118, emailu info@elektro-obojky.cz nebo pomocí online chatu v pravém dolním rohu.
Výběr správného elektronického ohradníku je důležitý. Každý pes je odlišný a vyhovuje mu něco jiného. Proto jsme pro vás připravili jedinečnou nabídku! Nejenže vám s výběrem elektronického ohradníku pomůžeme, ale máte celý 1 měsíc na vyzkoušení! Pokud nebude pejskovi nebo vám obojek vyhovovat, můžete ho vyměnit!
-
2Co to vůbec je ten elektronický ohradník?
Elektronický ohradník pro psy (někdy nepřesně označován jako elektrický ohradník či elektrický plot) je moderní výcviková pomůcka, která je zcela bezpečná a jejím správným používáním nemůžete zvířeti nijak ublížit. Elektronické neviditelné ohradníky si oblíbili zákazníci po celém světě. Jedná se o velmi efektivní a estetický způsob jak udržet psa ve vymezeném prostoru. Proč zavírat psa do boudy, když může mít volný výběh a nidky vám neuteče z pozemku.
-
3Jak elektronický ohradník funguje?
Je to velmi jednoduché. Pes nosí obojek, na němž je připevněný přijímač. Ten je propojen s vysílačem. Důležitou součástí elektronického plotu je izolovaný drát, který je veden kolem pozemku nebo zahrady (lze ho umístit pod zem, natáhnout ho kolem plotu apod.). Protože tento drát je vlastně neviditelný – zejména pokud ho zabudujete do země – říká se elektronickým ohradníkům také neviditelné ploty. Drát vede jen signál, nikoliv elektrický proud, takže je skutečně bezpečný pro vás i pro zvíře. Položením drátu vymezíte prostor, za který pes už nemůže. To je pochopitelně vhodné doplnit pokyny, kdy mu opakovaně ukazujete, kde je jeho prostora kam už nesmí. Na vysílači si pak můžete nastavovat délku zóny od drátu, kam se pes může přiblížit. Tuto zóna jde většinou nastavit od 30cm do 10 metrů. V praxi vše funguje tak, že když se pes přiblíží do výstražné zóny (tedy blízko hranice, kterou nesmí překročit), dostane nejprve upozornění zvukovým signálem. Pokud bude pokračovat dál, dostane korekční impuls. Pes si velmi rychle uvědomí souvislost mezi zvukovým napomenutím a elektrostatickým impulsem. Takže poté stačí jen zvukový signál, aby psa v útěku zastavil.
-
4V čem mi elektronický ohradník pomůže?
v efektivním odstranění nežádoucího utíkání psa ze zahrady či pozemku. Díky tomu nebudete muset psa přivazovat či zavírat do kotce nebo boudy. Pes bude mít tak větší svobodu a může se pohybovat zcela volně pouze ve vámi vytyčené oblasti.
ve spolehlivém odnaučení zlozvyků jako je rozplétání plotů, přeskakování plotu a zábran na pozemku
v přerušení nežádoucího chování ( podhrabávání pod plotem, hrabání hlíny, ničení záhonů a okrasné zahrady)
-
5Jsou elektronické ohradníky bezpečné?
Ne, skutečně to není týrání zvířat. Elektronické obojky, ohradníky a ploty procházejí přísnými kontrolami a od svých předchůdců, kteří byli do jisté míry kontroverzní, se velmi liší. Jsou bezpečné, jejich cílem je výchova, nikoli týrání. On kolikrát elektronický ohradník může vašemu psu zachránit život, pokud vám neustále z pozemku utíká, pobíhá po silnici nebo to vezme úprkem třeba k železniční trati a na vaše zavolání nereaguje. Ale zpět k vašemu dotazu. Je důležité říct, že stupeň elektrostatického impulsu je možné nastavit v několika úrovních. Zvolte proto takovou úroveň, na níž bude pejsek reagovat, ale která nebude příliš silná, tj. neměl by při korekci zakňučet.
-
6Kdy začít elektronický ohradník používat?
Elektronické ohradníky se doporučují používat od 6 měsíců (pes se nejlépe učí, ale je možné je popužít i dříve). Je důležité zvolit vhodnou míru impulsu (pes by měl na impuls reagovat, na druhou stranu by neměl pro něho být příliš bolestivý – zakňučení apod.). Ideálně tedy doporučujeme ohradníky u kterých je možné sílu impulzu měnit. Ohradníky zpravidla nabízí několik stupňů upozornění (zvukový signál, vibrace, impuls). Pes si velmi brzy uvědomí souslednost signálů, takže následně mu stačí jen zvukové upozornění nebo vibrace a do korekční zóny už nesvtupuje.
-
7Jaké funkce ohradníky nabízí a jaké druhy jsou?
Čím více praktických funkcí elektronický ohradník má, tím lépe se Vám pes bude ovládat. Nejdůležitějšími a zároveň nejzákladnějšími funkcemi, které by ohradník měl obsahovat, je možnost nastavení zóny (vzdálenost od drátů) a moižnost nastavení síly impulzu na obojku. Některé ohradníky mají i možnost nastavování zvlášť vzdálenosti zvukové zóny a impulsí nebo možnost vypnutí impulsu na obojku apod..
Neviditelné ohradníky: Nejlepší a nejjednoduší způsob vymezení prostoru pro vašeho psa. Jednoduše ohraničíte pozemek nebo jeho části drátem, který zakopete nebo položíte na zem. Pes má na krku přijímač a pokud se přiblíží do zóny, je upozorněn zvukem nebo vibrací a poté impulsem.
Elektrické ohradníky: Elektrické ohradníky jsou zařízení, která vytvářejí hrazení nikoli fyzickou zábranou, ale pomocí elektrických impulzů. Ohradník udrží zvířata ve vymezením prostoru pomocí citelného elektrického výboje, který však nemá takovou sílu, aby zvířeti nebo náhodnému kolemjdoucímu ublížil.
Bezdrátové ohradníky: Základna vysílá signál do vzdálenosti 27,5 metru, a pes nemůže tuto oblast opustit. Při použití většího počtu základen lze oblast neomezeně rozšířit. Můžete tedy například umístit základnu před a za barák, čímž pokryjete celý pozemek a nemusíte řešit natahování a zakopávání drátu.
Sprejové ohradníky: Jedná se o druh nápravného signálu, kdy k nápravě dochází pomocí spreje, který je vystříknut psovi na čumák, pokud vkročí do vymezené zóny. Jedná se o druhou nejúčinnější a bezbolestnou metodu korekce na trhu.
Domácí ohradníky a podložky: Domácí a ohradníky fungují na bázi výboju, kde lze nastavit vzdálenost od generátoru, kam se pejsek může přiblížit. Elektronické podložky jsou zase velmi efektivní pomůckou, když chcete psa odnaučit chodit na místa kam nesmí (pohovka, židle, postel apod)
-
8Pro jaké velikosti pozemků je vhodný a kdy ho použít?
V případě, že vám pes odbíhá ze zahrady a nejste schopni ho tento návyk odnaučit. Jak jsem už řekl, můžete mu tím třeba zachránit život. Není to přitom žádná ostuda. Mezi klienty máme i zkušené kynology. Elektronický ohradník lze doporučit také v případě, kdy pes dělá neplechu v záhonech nebo v části zahrady, kam nechcete, aby chodil. Jednoduše prostřednictvím elektronického ohradníku vymezíte část, kde pejsek pobíhat může a kde ne. Elektronické neviditelné ploty lze použít pro všechny druhy a velikosti pozemků. Především záleží na daném modelu ohradníku. V nabídce máme ohradníky, které jsou určené pro pozemky o obvodu až 2 kilometrů.
-
9Jsou ohradníky odolné proti vodě?
Další velmi důležitou vlastností je odolnost přijímačů proti vodě. Nejčastěji se můžete setkat s následujícími odolnostmi proti vodě. Voděodolné: přijímač je odolný pouze povětrnostním vlivům (sníh, déšť) Vodotěsné: Přijímač je odolný proti povětrnostním vlivům a náhodnému vystavení vody stříkáním. Obojky nejsou odolné proti ponoření. Ponořitelné: Takovéto přijímače jsou odolné i proti pobytu ve vodě, a můžou se tedy obvykle používat bez jakéhokoliv omezení.
-
10Jaký druh napájení ohradník využívá?
Napájení obojku je velmi důležitý faktor, který byste při výběru neměli podceňovat. Především levnější modely elektronických ohradníků jsou nejčastěji napájeny pomocí obyčejných 3V, 6V nebo 9V baterií. Cena těchto baterií se pohybuje řádově do 50 do 150,-Kč a je tedy vhodné při výběru ohradníku zohlednit i provozní náklady, které se mohou vyšplhat až na několik stovek ročně. U některých obojků jsou dokonce použity atypické baterie, které se blbě shánějí nebo baterie dodávané výrobcem, které se dají koupit jedině od výrobce či prodejce daného obojku. Z tohoto důvodu spíše doporučujeme obojky, které jsou napájeny pomocí zabudovaného akumulátoru, který jednoduše dobijete přes USB kabel nebo ze sítě.
-
11Je instalace ohradníku jednoduchá?
Instalace ohradníku není nic složitého, ale určitě nějaký čas zabere. Především záleží na tom, zda budete při instalaci zakopávat drát do země (z estetického hlediska) nebo jestli ho připevníte na plot nebo necháte volně na zemi. Pokud bude drát zakopávat, počítejte s tím, že vám to zabere zhruba jeden den při instalaci do 400m. Samotné zapojení ohradníku je velmi jednoduché. Zapojíte vysílací generátor do sítě a z něj vyvedete drát, kterým ohraničíte celý pozemek nebo jen určité části, které potřebujete. Potom stačí zapnout generátor, nastavit si vzdálenost a nasadit pejskovi obojek. Před tím, než psovi nasadíte obojek, doporučujeme projít celou zahradu s obojkem a otestovat správnou funkčnost. V případě, že zákazník nemá čas, může si objednat profesionální instalaci, která se ale pohybuje od 2.500,-Kč.