Elektronické obojky jsou moderní pomůckou pro výcvik, kontrolu nebo lokalizaci psů. Nabízíme vám výcvikové, protištěkací, gps obojky, monitory aktivity či ohradníky do rukou chovatelů i profesionálních kynologů.
K nejčastěji pořizovaným typům patří elektronické výcvikové obojky. Ty umožňují naučit psa povely, jako je „stůj“ nebo „k noze“. Současně lze prostřednictvím výcvikových obojků odnaučit psa zlozvykům (například skákání na lidi, braní jídla ze stolu, utíkání apod.). Výcvikové obojky doporučujeme vybírat především podle typu plemene nebo typu korekce.
V našem e-shopu s elektronickými obojky máme připravené i další obojky pro psy a kočky. Vyhledávané jsou i protištěkací elektronické obojky, které odnaučí psa štěkat, resp. zamezují štěkání i v době nepřítomnosti majitele.Svítící elektronické obojky majitelé využívají při nočním venčení. GPS obojky neboli lokátory zase přesně určují polohu psů, což oceňují chovatelé, kterým se psi často zabíhají. Současně doporučujeme podívat se i na elektronické ohradníky, které jsou vítanou pomůckou pro majitele psů, kteří pravidelně pouští vymezený prostor.
Existují různé elektronické obojky. Důležité je vybrat správný typ. Zohlednit byste měli především velikost pejska, ale také například příslušenství nebo různé funkce obojků. Doporučujeme elektronické obojky vybírat zejména podle typu, velikosti plemene, funkcí a typu korekce, vlastností a příslušenství.
Když se při výběru vhodného elektrického ohradníku ztrácíte, jsme připraveni vám poradit. Kontaktovat nás můžete hned několika způsoby: na infolince 216 216 106, emailu info@elektro-obojky.cz nebo pomocí online chatu v pravém dolním rohu.
Výběr správného elektronického obojku je důležitý. Každý pes je odlišný a vyhovuje mu něco jiného. Proto jsme pro vás připravili jedinečnou nabídku! Nejenže vám s výběrem elektronického obojku pomůžeme, ale máte celý 1 měsíc na vyzkoušení! Pokud nebude pejskovi nebo vám obojek vyhovovat, můžete ho vyměnit!
Elektronický obojek pro psy (někdy nepřesně označován jako elektrický obojek) je moderní výcviková pomůcka pro doladění výcviku psa. Důležitý je pečlivý výběr výcvikového obojku, aby odpovídal vašim požadavkům a vašemu pejskovi na míru. S obojkem zacházejte rozvážně a podle instrukcí. Konzultace s odborníkem vám ukáže, jak s obojkem zacházet úsporně a s jistotou.
Elektronický obojek využívá nastavitelné varovné signály, které jsou pejskovi nepříjemné. Správnou sílu takového signálu poznáte podle reakce psa (pes reaguje, ale zároveň někňučí apod.). Díky dálkovému ovládání jsou obojky maximálné účinné v situaci, kdy je pes zlákám pudy, začne např. pronásledovat zvěř a nereaguje na povely. EO tak mohou být opatřením, které zodpovědným chovatelům pomůže předejít řadě problémů a rizik spojených s neposlušností psa.
vyladit se psem chůzi u nohy bez vodítka
spolehlivé přivolání či zastavení psa (povely „stůj“, „ke mně“, „k noze“ a „zůstaň“) odnaučení tahání na vodítku, utíkání za zvěří, jinými psy, auty nebo lidmi
pro přerušení nežádoucích činností psa („fuj“, „nesmíš“) - odnaučení zlozvyků při každodenním soužití s lidmi, např. braní potravy ze stolu, skákání na lidi, hrabání, žraní exkrementů, nežádoucí štěkání, vytí apod.
docvičení prakticky každého cviku, kdy jej pes musí vykonat stejně přesně a spolehlivě, jako by byl na (až stovky metrů dlouhém!) vodítku přičemž je odstraněna nežádoucí závislost na šňůře, kterou pes velmi dobře pozná a přizpůsobuje jí své chování
Elektronické obojky zkoumala Ústřední komise pro ochranu zvířat, která mj. uvedla: „Tzv. elektronické obojky prošly v posledních 8–10 letech zásadním technickým vývojem a nemají nic společného se svými předchůdci, které používaly mnohem větší intenzitu elektrického proudu a zcela, nebo téměř zcela, postrádaly jakékoli regulační prvky. Z důvodů ochrany zvířat a sjednocení standardů byla založena Mezinárodní asociace výrobců elektronických obojků (ECMA), která se touto problematikou důkladně zabývá, a kromě vlastního výzkumu rovněž zadává studie odborným a vědeckým pracovištím. Dnešní moderní výrobky od renomovaných výrobců, sdružených v ECMA, plně respektují šetrné zacházení se zvířaty, a jejich použití v mnoha případech napomáhá nahradit některé tradiční metody výcviku psů, které mohou být ke zvířatům mnohem méně ohleduplné.“
Elektronické obojky se doporučuje používat od 6 měsíců věku psa, kdy už zvládá základní poslušnost. Pozorně si přečtěte návod od výrobce. Zvolte vhodnou míru impulsu (měl by zareagovat, ale ne zakňučet apod.). Obojky zpravidla nabízí několik stupňů upozornění (zvukový signál, vibrace, impuls nebo sprej). Pes si velmi brzy uvědomí souslednost signálů, takže následně stačí jen používat zvukový, popř. vibrační signál.
Čím více funkcí výcvikový obojek má, tím přesnější vám umožní nastavení. Základní funkce jsou zvukové upozornění a elektrostatický impulz. Většina dnes prodávaných elektronických výcvikových obojků nabízí funkce v různých kombinacích a doplňuie např. vibracemi. Lze využít pro korekce také sprej. Základní funkce:
Zvukové upozornění: lze ho použít jako upozornění před el. impulzem nebo jako pochvalu či pro přivolání psa. Pes se rychle naučí, že impulzu předchází zvukové upozornění a naučí se reagovat již na zvukový signál.
Vibrace: Slouží jako středně silná korekce nebo k upozornění na pochvalu psa. Intenzita vibrací se dá obvykle nastavit v několika úrovních. Vibrace jsou jako korekční signál vhodné spíše pro malé a citlivé psy.
Elektrostatický impulz: Slouží jako korekční impulz a používá se v případě, že zvukové a vibrační signály byly jako korekce příliš slabé. Ideální je zvolit model obojku, který umožní nastavení síly impulzu v různých úrovních. Díky tomu najdete tu nejvhodnější úroveň přesně pro vašeho psa. Impulz nízké intenzity lze také využít jako pochválení psa.
Sprejová korekce: Jedná se o korekci vstříknutím spreje z malé nádržky na obojku psa. Po stlačení příslušného tlačítka je psovi na čumák vystříknut sprej. Jedná se o druhou nejúčinnější metodu korekce hned po signálu impulzem.
Booster: Jedná se o pohotovostní tlačítko, které má nastavenu vyšší hodnotu el. impulzu, než standardně pro výcvik používáte. Funkce je určena do krizových situací, když pejsek např. pronásleduje zvěř a jeho schopnost vnímání je v tu chvíli omezena. Pes proto nereaguje na běžný signál. Vyšší hodnota bývá buď pevně přednastavena výrobcem, častěji je však toto tlačítko programovatelné.
Světlo: Tato funkce není korekcí, ale spíše doplňující výbavou. Např. svítilna na ovladači, laserové "ukazovátko" , nebo i osvětlení na přijímači pro lepší viditelnost psa při výcviku ve tmě. Světelnou diodu na dálku rozsvítíte pomocí ovladače.
Protištěkací mód: Některé elektronické obojky mají v sobě zabudovaný protištěkací mód, který automaticky detekuje a koriguje štěkání a vytí psa. Pokud pes začne štěkat, obojek se aktivuje a upozorní psa pomocí korekčního signálu. Můžete zakoupit také čistě jen protištěkací obojek, kde tuto funkci lze používat samostatně.
Zásadní úlohu při výběru elektronického výcvikového obojku hraje velikost a povaha psa. Pokud váží od cca 5 Kg do 50 Kg, bude pro něj optimální téměř libovolný model výcvikových obojků. Na malá plemena vybírejte obojky pro malé psy, které mají lehký přijímač a slabší korekci a pro velká plemena naopak. Pokud váš pes patří mezi plemena se sníženým prahem bolestivosti (obvykle bojová plemena) nebo lovecké psy se sklony k pudovým reakcím, je vždy vhodnější zakoupit obojek s možností navýšení korekcí. V krizových situacích (hlavně pudové chování psa), je ideální, pokud je model obojku vybaven funkcí Booster.
Při výběru výcvikového obojku zvažujte také dosah, tj. maximální vzdálenost psa od vás, na kterou ho chcete cvičit. Široká nabídka se pohybuje v závislosti na modelu od 200 do 4000 m. Dosah ovlivní oblast a povaha terénu, kde budete psa cvičit. Vzdálenost pro výcvik je u produktu vždy naměřena v laboratorních podmínkách a proto počítejte při výběru s jeho rezervou. Pokud se pohybujete často v členitém nebo zarostlém terénu, vyberte si obojek s delším dosahem. Na běžné používání mimo náročný terén velmi dobře poslouží i obojek s dosahem do 350m.
Další velmi důležitou vlastností je odolnost přijímačů proti vodě. Na našich stránkách můžete vybírat produkty ze 4 kategorií:
Bez ochrany - je nutné zařízení udržovat v suchém prostředíVoděodolné - přijímač je odolný pouze povětrnostním vlivům (sníh, déšť) případně vlhko
Vodotěsné - odolné proti postříkání, když pes proběhne kaluží a může být krátkodobě ponořen pod vodu
Ponořitelné - obojek vydrží ponoření a pejsek s ním může i plavat
Napájení obojku je rovněž důležitý faktor pro výběr. Především levnější modely výcvikových obojků jsou nejčastěji napájeny pomocí obyčejných 3V, 6V nebo 9V baterií. Ceny baterií se pohybuje řádově do 50 do 150,-Kč a je tedy vhodné při výběru obojku zohlednit i provozní náklady, které se mohou vyšplhat až na několik stovek ročně. U některých výcvikových obojků jsou použity atypické baterie nebo takové, které se dají koupit jedině od výrobce či prodejce. Z tohoto důvodu doporučujeme dobíjecí obojky, které jednoduše zapojíte přes USB kabel nebo do sítě a zařízení dobijete.
Jednoduché ovládání velmi zjednoduší celkové zacházení se zařízením. Skvělý je ergonomický tvar vysílačky, výrazná tlačítka, intuitivní ovládání či přehledný displej. Čím snazší ovládání výcvikový obojek nabízí, tím je jeho použití pohodlnější, pohotovější a tím také efektivnější.
V nabídce je 263 produktů - filtrujte výsledky přesně dle Vašich požadavků.