Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Výcvikové obojky podle plemene

Jakého pejska máte? Povaha a velikost psa vám pomůže rozhodnout, jaký výcvikový obojek bude nejlepší. Zde najdete obojky na míru pro malé i velké psy.

Co je to výcvikový obojek?

Výcvikový obojek je moderní elektronické zařízení k upevnění poslušnosti psa. Zařízení tvoří přijímač - malá jednotka na obojek pejska a dálková vysílačka. S obojky lze rychle a účinně naučit psa správnému chování.

 

Kdy pořídit výcvikový obojek?

Elektronické výcvikové obojky pomáhají s upevněním poslušnosti a při výcviku psa. Doladíte s ním chůzi u nohy bez vodítka, přivolání psa, zamezíte utíkání za zvěří, skákání na lidi nebo požírání odpadků a exkrementů psem.

 

Jak vybrat výcvikový obojek?

Výcvikové elektronické obojky doporučujeme vybírat podle několika kritérií: velikost plemene, dosah obojkuV našem e-shopu najdete spolehlivé výcvikové obojky určené pro velmi malá, malá, střední i velká plemena psů. S ohledem na typ výcviku je vhodné vybírat elektronické obojky také podle dosahu, který je od 300 m až do 1 500 metrů.Výcvikové obojky se dělí i podle typu korekce (signálu) na několik druhů: elektrické, ultrazvukové, vibrační, sprejové nebo zvukové. V neposlední řadě doporučujeme výcvikový obojek vybírat i podle značky. K oblíbeným výcvikovým obojkům patří Aeterteknebo SportDog. Pro chovatele většího počtu psů jsou oblíbeným řešením elektronickéobojky pro dva a více psů.

 

Pomůžeme vám s výběrem

Když se při výběru vhodného výcvikového obojku ztrácíte, jsme připraveni vám poradit. Kontaktovat nás můžete hned několika způsoby: na infolince 216 216 106, emailu info@elektro-obojky.cz nebo využijte online chat v pravém dolním rohu.

Přinášíme nejširší nabídku elektronických výcvikových obojků pro základní i profesionální výcvik psů. K našim zákazníkům patří zkušení kynologové i majitelé prvních psů. Společným jmenovatelem elektronických obojků od prověřených a osvědčených výrobců je kvalita, spolehlivost a snadná obsluha. S elektronickým výcvikovým obojkem nemůžete udělat chybu. Vyberte si z více než 10 značek nejlepších elektronických obojků za bezkonkurenční cenu. Z osobní zkušenosti doporučujeme značku Aetertek a SportDog, a to s ohledem na snadné ovládání a záruku v délce 3 let.

 

Co je to výcvikový obojek?

Elektronické výcvikové obojky pomáhají při výchově psů desetitisícům chovatelů po celém světě. Používají je začínající pejskaři i zkušení kynologové. Princip elektronických výcvikových obojků je jednoduchý. Pokud například váš pes neustále utíká v lese a nereaguje na zavolání, prostřednictvím elektronického obojku, jehož nezbytnou součástí je přijímač umístěný na obojku, a vysílač, který má cvičitel v ruce, psa upozorníte, aby se vrátil. Výcvikové obojky zpravidla vysílají několik stupňů signálů – zvukový, vibrační a elektrostatický, ho snadno napomenete i na dálku. Protože psi velmi rychle poznají souslednost signálů, zpravidla je stačí upozornit jen vibrací nebo zvukem. Výhodou je, že v podobné situaci můžete okamžitě reagovat a psa „potrestat“ i takto na dálku. To má pochopitelně úplně jiný efekt, než když psa doženete po půl hodině a budete ho trestat následně.

 

Kdy pořídit výcvikový obojek?

Je omyl myslet si, že nasazení výcvikového obojku psu je selháním majitele. Elektronické obojky se staly vítanou pomůckou tisíců profesionálních kynologům, kterým umožnily zefektivnit práci se psy a vycvičit i těžko zvladatelné jedince. Ve výcvikových obojcích je možné vidět i další rozměr – díky jejich používáním může v útulcích skončit méně neposlušných psů, s nimiž si zoufalí majitelé nebudou vědět rady. Výcvikový obojek ješetrnou pomůckou při výchově psa. Pořiďte si ho pro běžný i profesionální výcvik. S našimi výcvikovými obojky zvládnete výchovu jakéhokoli psa.

 

Jak vybrat výcvikový obojek?

Výcvikové elektronické obojky doporučujeme vybírat podle několika kritérií. Tím prvním je velikost plemene. V našem e-shopu najdete spolehlivé výcvikové obojky určené pro velmi malá, malá, střední i velká plemena psů. S ohledem na typ výcviku je vhodné vybírat elektronické obojky také podle dosahu, který je od 300 m až do 1 500 metrů.Výcvikové obojky se dělí i podle typu korekce (signálu) na několik druhů: elektrické, ultrazvukové, vibrační, sprejové nebo zvukové. V neposlední řadě doporučujeme výcvikový obojek vybírat i podle značky. K oblíbeným výcvikovým obojkům patří Aetertek nebo SportDog. Pro chovatele většího počtu psů jsou oblíbeným řešením elektronické obojky pro dva a více psů.

 

Vyzkoušejte výcvikový obojek

Výběr správného výcvikového obojku je důležitý. Každý pes je odlišný a vyhovuje mu něco jiného. Proto jsme pro vás připravili jedinečnou nabídku! Nejenže vám s výběrem výcvikového obojku pomůžeme, ale máte celý 1 měsíc na vyzkoušení! Pokud nebude pejskovi nebo vám obojek vyhovovat, můžete ho vyměnit!

 

 

 

 

  • 1Co je to výcvikový obojek?

   Elektronický výcvikový obojek je moderní výcviková pomůcka, která je zcela bezpečná a jejím správným používáním nemůžete zvířeti nijak ublížit. Důležité je výcvikový obojek dobře vybrat a naučit se jej dobře používat. Každý nástroj se může stát nebezpečným, pokud ho nebudete používat s uvážením, rozmyslem a podle instrukcí. To samé platí i o elektronických obojcích pro psy.

  • 2Jak výcvikový obojek funguje?

   Výcvikový obojek se skládá z obojku s přijímačem, který pes nosí na krku a vysílačky, díky které můžete korigovat psí chování. Většina modelů má na výběr zvukové upozornění, vibrace a impulz.

  • 3V čem mi elektronický obojek pomůže?

   V upevnění poslušnosti psa i odbourání nežádoucích návyků (utíkání za zvěří, skákání na lidi, požírání odpadků,..). Dále je můžete použít k doladění povelů s důrazem na přesnost a spolehlivost. Trénink lze díky výcvikovému obojku vést i na větší vzdálenosti a bez vodítka.

  • 4Jsou elektronické obojky bezpečné?

   Důležité je vybrat vhodný typ pro daného psa a umět zařízení správně používat. Důležité výcvik s elektronickým obojkem je vědět, jak se pes učí a jak funguje jeho reflexní oblouk. Každý nástroj se může stát nebezpečným, pokud ho nepoužijete uvážlivě a podle instrukcí. To samé platí i u elektronických obojků.

  • 5Kdy začít elektronický obojek používat?

   Výcvikové obojky se doporučují používat od 6 měsíců věku, kdy už je nervová soustava psa dostatečně zralá. Důležité je, aby pes rozuměl vašim povelům a dokázal je v základu zvládat. Pozorně si také přečtěte návod od výrobce a vhodnou úroveň korekce hledejte postupně, od nastavení nejnižší úrovně.

  • 6Jaké funkce obojky nabízí?

   Čím více praktických funkcí výcvikový obojek má, tím pružnější bude váš výcvik.  Obojky zpravidla nabízí i několik stupňů upozornění (zvuk, vibrace a impulz) a můžete tak použít i signál pro pochvalu nebo přivolání. Umožní vám také stanovit signál k upozornění před samotnou korekcí. Pes si tak brzy uvědomí souvislost signálů a naučí se poslechnout již na první upozornění. Obojky se dále liší v dosahu pro výcvik a ochraně do vody.

   Zvukové upozornění: Zvukové upozornění by mělo předcházet použití impulzu. Pes se tak naučí, že impulsu předchází zvukové upozornění a naučí se reagovat již na zvukový signál. Zvukové upozornění ale můžete také stanovit jako signál pro pochvalu nebo přivolání. Důležité je, používat daný signál vždy stejným způsobem, pro stejný požadavek.

   Vibrace: Opět se jedná o signál, který lze v nižší úrovni nastavení použít jako pochvalu. Jinak ho můžete zvolit jako varování před následujícím impulzem nebo jako samotnou korekci pro citlivé psy. Intenzita vibrací se dá obvykle nastavit v několika úrovních.

   Elektrostatický impulz: Slouží jako korekční impulz, a používá se tedy jako nápravný signál v případě, že předchozí zvukové a vibrační upozornění nepomohlo, nebo je pes v afektu a na povely nereaguje (např.pronásleduje zvěř apod.) 

   Sprejová korekce: Nápravný signál prostřednictvím spreje na obojku, který je po stlačení příslušného tlačítka vstříknut psovi na čumák. Jedná se o druhou nejúčinnější a zcela bezbolestnou metodu korekce, která je vhodná i pro citlivější psy.

  • Ultrazvuk: Jedná se o signál, který je slyšitelný a nepříjemný pro psa, ale lidské ucho tento zvuk nevnímá. Ultrazvuk lze obvykle nastavit v několika stupních. Korekce účinkuje zejména na citlivější povahy psů. 

   Booster: Označuje pohotovostní tlačítko, které skokově navýší hodnotu impulzu o několik úrovní, bez nutnosti postupného přenastavení. Používá se v krizových situacích, kdy je pes v afektu a není schopen vnímat běžnou úroveň korekce nebo vaše povely. Hodnota bývá buď pevně přednastavena výrobcem, nebo je hodnota programovatelná.

   Světlo: Praktická funkce do tmy, bývá provedena v několika variantách. Svítilna na vysílačce nebo světelná dioda na přijímači. Světlo lze u některých modelů ovládat na dálku a rozsvítít pomocí vysílačky. Získáte tak i ve tmě přehled o tom, kde se váš pes nachází.

   Protištěkací mód: Některé obojky (od značek Garmin, Aetertek) mají ve výbavě funkcí protištěkací mód, který detekuje nežádoucí štěkání a vytí psa. Pokud pes začne štěkat, obojek se aktivuje a upozorní psa vámi nastavenou korekcí. V případě, že pes ve štěkání pokračuje, následuje silnější stupeň, který je podle druhu obojku sprejový nebo častěji elektrostatický.

  • 7Pro jaké velikosti a rasy psů je vhodný?

   Velmi důležitým faktorem při výběru účinného elektronického výcvikového obojku je temperament a rasa psa. Větší a temperamentní psy obvykle reagují až na silnější stupeň korekce, citlivějším naopak stačí slabší signál jako zvuk, ultrazvuk či sprej. Více informací o správném výběru najdete zde.

  • 8Jaký mám zvolit dosah obojku?

   Dosah nabízených obojků se pohybuje v rozmezí 200 - 4000 m. Při výběru zohledněte následující faktory: lokalitu a terén, kde se budete pohybovat: Členitý, náročný a těžko přístupný terén zkrátí uvedený dosah zařízení, a je proto vhodné zvolit vyšší limit. Funkci naruší i přitomnost objektů s šířením radiových vln. Dosah udávaný výrobcem vždy vychází z měření v laboratorních podmínkách, a proto vždy počítejte s reálným údajem 60 % z uvedeného limitu.

  • 9Jsou obojky odolné proti vodě?

   U obojků rozeznáváme několik stupňů ochrany proti vodě. V nabídce jsou obojky zcela bez ochrany, vhodné pouze pro domácí použití, dále voděodolná zařízení, která vydrží vlhko nebo mírný déšť, vodotěsné s výbavou do deště a pocákání a potom ponořitelné, které se neporouchají ani při pádu či ponoření do vody. Specifické parametry nabízí obojky určené vyloženě pro plavání psa (E-Collar, Dogtra, Sport Dog).

  • 10Jaký druh napájení obojek využívá?

   V naší nabídce najdete převážně nabíjecí zařízení, ale i některé bateriové modely.

Zobrazit celý popis

Zobrazit další kategorie

Nejprodávanější produkty

Reedog P30

Reedog P30

Moderní elektronický výcvikový obojek Reedog P30 disponuje nastavitelnými funkcemi zvuku, vibrace a…
4 týdny
1 990 Kč
Patpet 628

Patpet 628

Výcvikový obojek Patpet 628 s funkcí zvuku, vibrace a impulsu je inovativní nástroj pro efektivní…
10 dní
1 990 Kč
Reedog TC-021

Reedog TC-021

Reedog TC-021 je elektronický výcvikový obojek malých rozměrů s funkcemi zvuk, vibrace, světlo a…
Skladem 4 ks
1 890 Kč
Patpet 690

Patpet 690

Patpet 690 je elektronický výcvikový obojek pro střední a velká plemena psů od 15 kg s funkcí zvuku…
Skladem > 10 ks
2 490 Kč
Patpet T502

Patpet T502

Patpet T502 je elektronický výcvikový obojek malých rozměrů s funkcemi zvuk, vibrace, světlo a…
Skladem > 10 ks
1 890 Kč

Zobrazit více produktů

V nabídce je 173 produktů - filtrujte výsledky přesně dle Vašich požadavků.

Zobrazujeme 1-15 z 173 produktů

| 1 12|
Patpet 680
Varianty (1)
pro 1 psa

Patpet 680

Skladem
2 490 Kč

Porovnat

Patpet 400
Varianty (2)
pro 2 psy pro 1 psa

Patpet 400

Skladem
2 490 Kč

Porovnat

Novinka
Patpet 690
Varianty (2)
pro 2 psy pro 1 psa

Patpet 690

Skladem
2 490 Kč

Porovnat

Patpet 640
Varianty (1)
pro 1 psa

Patpet 640

Skladem
3 790 Kč

Porovnat

Patpet T150
Varianty (2)
pro 2 psy pro 1 psa

Patpet T150

Skladem
1 790 Kč

Porovnat

Novinka
Patpet T502
Varianty (3)
pro 3 psy pro 2 psy pro 1 psa

Patpet T502

Skladem
1 890 Kč

Porovnat

Aetertek AT-918 C
Varianty (2)
pro 2 psy pro 1 psa

Aetertek AT-918C

Skladem
3 790 Kč

Porovnat

Elektrický obojek Petrainer PET998DR
Varianty (1)
pro 1 psa - podsvícený

Petrainer PET998DR

Skladem
1 390 Kč

Porovnat

Novinka

Patpet U01

Skladem
1 490 Kč

Porovnat

Patpet T400
Varianty (1)
pro 1 psa

Patpet T400

Skladem
1 490 Kč

Porovnat

Patpet T260
Varianty (1)
pro 1 psa

Patpet T260

Skladem
1 690 Kč

Porovnat

Elektrický obojek Petrainer PET998DB
Varianty (1)
pro 1 psa - podsvícený

Petrainer PET998DB

Skladem
1 790 Kč

Porovnat

Elektrický obojek Petrainer PET998DR Deluxe
Varianty (1)
pro 1 psa

Petrainer PET998DR Deluxe

Skladem
1 799 Kč

Porovnat