Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Dogtrace D-control 400 - nejprodávanější výcvikový obojek

Elektronický výcvikový obojek d-control 400 patří mezi nejoblíbenější produkty našich zákazníků. Pracuje na vzdálenost 250 m a je vhodný pro výcvik základních povelů na krátkou vzdálenost, nebo pro každodenní vycházky v nenáročném terénu. Základní funkcí je zvukový signál, který může nahradit píšťalku a je zároveň velmi účinnou výstrahou před vysláním stimulačního impulsu. Stimulační impulsy se nastavují v rozmezí 0 – 19 a jsou plynulé, díky tomu lze velikost impulsu dobře přizpůsobit pro každého psa. V případě krizové situace, kdy pes nereaguje na nastavenou úroveň hlavního stimulačního impulsu, slouží tlačítko funkce Booster, na kterém lze nastavit až o 5 úrovní vyšší impuls. Vysílač d-control 400 je velice snadný na ovládání. Přijímač i vysílač obojku je poháněn vyměnitelnou lithiovou 3V baterii s označením CR2, která vydrží 6-12 měsíců, v závislosti na používání. Přijímač obojku je dodáván s plně ponořitelným přijímačem. Je tak ideální volbou pro trénink ve vodě nebo extrémních podmínkách (les, bahno) nebo v blízkosti vody. Vysílačka má základní ochranu proti vodě.

 

 

V čem vám obojek pomůže?

 • Výcvikové obojky vám pomohou naučit psa chůzi u nohy bez vodítka 
 • Upevnit spolehlivé přivolání za každých okolností 
 • Zastavit psa a odnaučit ho utíkání za zvěří nebo jinými lidmi
 • Odnaučení tahání na vodítku, 
 • Odnaučení zlozvyků
 • Precizní docvičení prakticky každého povelu,

 

Přehled režimů

Obojek disponuje korekcí zvuku, impulsu a funkcí booster-  

Zvukový signál: Tento povel může předcházet stimulačnímu impulsu a je velmi účinnou výstrahou. Akustický signál můžete použít místo povelu: ke mně / k noze, v tomto případě tedy nahrazuje píšťalku, jejíž hlasitost vnímá pes vždy stejně. Je velmi důležité vždy používat akustický signál stejným způsobem, aby nemátl vašeho psa. Na přijímači po dobu vydávání akustického signálu svítí zelená indikační kontrolka.

Stimulační impuls: Tato funkce umožňuje aktivovat v přijímači upozornění v podobě bezpečných stimulačních impulsů přenášených dvěma kontaktními body umístěnými na přijímači. Těchto stimulačních impulsů bude časem potřeba jen minimum, protože si je pes velmi dobře spojí s neuposlechnutím vašeho povelu. Na přijímači po dobu vydávání stimulačního impulsu svítí červená indikační kontrolka. Při dlouhém stisknutí tlačítka je trvání stimulačního impulsu omezeno maximálně na 8 sekund. Je důležité správně zvolit intenzitu stimulačního impulsu pro vašeho psa, proto je jemně nastavitelná ve 20 úrovních. Protože je každý pes jinak citlivý, nelze předem odhadnout správnou úroveň impulsu.

Booster: Tato funkce umožňuje používat jinou přednastavenou úroveň intenzity stimulace než je nastavená na vysílači pro funkci hlavního stimulačního impulsu. Funkce booster může také simulovat funkci dlouhého impulsu nebo pomoci řešit krizové situace.

 

 

Volba kontaktních bodů

Pro zajištění přenosu stimulačních impulsů z přijímače na kůži psa slouží nerezové kontaktní body. Balení obsahuje dva druhy - 12 a 17 mm. Jestliže má váš pes krátkou srst, použijte kontaktní body krátké. Pokud máte psa s delší nebo hustší srstí, zvolte delší. Kontaktní body našroubujte na šrouby přijímače. 

Pokud má váš pes příliš dlouhou srst, je možné objednat kontaktní body o délce 21 mm na našem e-shopu. 

 

Pro jaké psy je vhodný

Rozměry přijímače D-control 400 jsou 6,4 x 4,3 x 3,4 cm a váha 56 g, obojek je nastavitelný v délce 15 až 72 centimetrů. Obojek Dogtrace D-Control 400 je velikostí stimulačních impulsů a přijímače vhodný pro střední a velká plemena psů. 

 

 

Otestování funkčnosti

Jak správně zkontrolovat správné funkce stimulačního impulsu?

Správná funkce povelu stimulační impuls lze vyzkoušet pomocí testovací výbojky, kterou najdete v balení. 

 • Ujistěte se, že přijímač je vypnutý
 • K oběma kontaktním bodům připojte vývody testovací doutnavky – povolte kontaktní body, vložte pod ně vývody doutnavky tak, aby pevně držely a kontaktní body opět přitáhněte
 • Zapněte vysílač a přijímač
 • Stiskněte tlačítko pro stimulační impuls
 • Při zvyšování úrovně stimulačního impulsu se bude zvyšovat svit testovací doutnavky

 

Výdrž baterií

Výcvikový obojek D-control 400 je poháněn 3V baterii s označením CR2. Vysílač vydrží v provozu 6-12 měsíců, přijímač 3-6 měsíců, v závislosti a používání. Baterie jsou součástí balení, náhradní však můžete zakoupit v našem eshopu. Doporučujeme nakupovat kvalitní baterie Dogtrace nebo Energizer.

 

Poradce při potížích

 • Zkontrolujte, zda jsou baterie vloženy se správnou polaritou
 • Pokud nekomunikuje vysílač s přijímačem, zkuste znovu spárovat zařízení
 • Zdá-li se vám, že pes nereaguje na stimulační impulsy: znovu zkontrolujte, jestli není baterie v přijímači slabá, otestujte funkčnost přijímače pomocí testovací doutnavky, zkontrolujte, jestli jste zvolili správnou délku kontaktních bodů, pokud má pes suchou kůži, navlhčete ji.

 

Údržba

K čištění vašeho přístroje D-control nikdy nepoužívejte prchavé látky, např.: ředidlo, benzín nebo jiné čističe. Použijte měkký navlhčený hadřík a případně i neutrální čistící prostředek. Vysílač a přijímač (obojek) je vodotěsný pouze za předpokladu dobrého stavu těsnění. Aby se zachovala vodotěsnost vysílače a přijímače, doporučujeme jednou za rok vyměnit pryžové těsnění pod krytem bateriového prostoru přijímače. Rovněž dbejte na řádné očištění a urovnání těsnění po každé výměně baterie v přijímači a na řádné dotažení šroubků. Dotahujte je však pouze přiměřenou silou! Jestliže výcvikovou sadu delší dobu nepoužíváte, vyjměte ze zařízení baterie.

 

Instruktážní video D-control 400

 


Fotografie produktu

  

 

Technické parametry produktu

Zde jsou kompletní technické parametry pro elektronický výcvikový obojek Dogtrace D-control 400 od výrobce VNT electronics.

 

     VYSÍLAČ

 

    Dosah

cca 250 metrů

    Napájení

lithiová baterie CR2 3V

    Životnost baterie

6–12 měsíců v závislosti na používání

    Frekvence (výkon)

869,525 Mhz (25 mW)

    Anténa

integrovaná

    Krytí

není vodotěsný

    Provozní teplota

–10 °C až +50 °C

    Hmotnost

64 gramů (bez baterie)

    Rozměry vysílače

110 × 52 × 29 mm

 

   PŘIJÍMAČ

 

    Napájení

lithiová baterie CR2 3V

    Životnost baterie

6 měsíců v závislosti na používání

    Frekvence

869,525 Mhz

    Anténa

integrovaná

    Krytí

vodotěsný

    Nastavitelný obvod řemene

cca 15 až 72 centimetrů

    Hmotnost

56 gramů (bez baterie)

    Rozměry přijímače

64 × 43 × 34 mm

 

Výhody a nevýhody Dogtrace D-control 400

 

Výroba a servis v ČR, prodloužená záruka 3 roky   Nižší dosah 
Ponořitelný přijímač   Není vhodný pro malé psy
Tlačítko pro každou funkci zvlášť    
Velmi lehký přijímač    
Podsvícený LCD displej    
Dlouhá výdrž baterie    
Korekce zvuk, impuls, booster    
Magnetický spínač    

 

Jak Dogtrace D-control 400 hodnotí zákazníci? 

Pozitivní recenze na portálu Heureka.cz výcvikový obojek Dogtrace D-control 400. 

 

Český manuál ke stažení

Zde je kompletní český manuál k produktu Dogtrace D-control 400. Při nákupu produktu Vám bude návod odeslán na Vaši emailovou adresu, která byla uvedena v objednávce. 

 

Návod ke stažení Dogtrace D-control 400

 

Obsah balení

 • Přijímač
 • Obojek
 • Elektrody 12 mm
 • Elektrody 17 mm
 • 2x baterie CR2 3V
 • Testovací výbojka
 • Šňůrka pro zavěšení vysílače na krk
 • Návod

 

 


Související produkty