Často se setkáváme se stížnostmi zákazníků, že výcvikové obojky nedosahují dosahu, který výrobce deklaruje. Problém je v tom, že všichni výrobci uvádějí nejvyšší možný dosah, kterého lze dosáhnout pouze v laboratorních podmínkách nebo při testech, které musejí provádět, před uvedením obojku do prodeje. V reálném terénu tohoto čísla ale nikdy nedosáhnete. Proč tomu tak ale je?
Rozdíl mezi hodnotou, kterou stanovil výrobce, a hodnotou naměřenou v „reálu“ způsobuje několik faktorů.
Na to vám pravděpodobně nikdo nedá správnou odpověď. Podle našich vlastních testů a zkušeností se dosah v Praze na rovině u zařízení s dosahem 500m sníží na 350m. Podařilo se nám tyto hodnoty potvrdit i ze zpětné vazby zákazníků. Začali jsem tedy udávat tuto hodnotu jako jakýsi standard. U všech našich produktů na webu, tak najdete udávaný dosah i reálný. Pokud se nás zeptáte, s jakou ztrátou máte počítat, odpovíme okolo 100-200 metrů v závislosti na terénu, kde budete obojek používat.
❓ Pamatujte si, že opravdu nikdy nelze dosáhnout maximálních hodnot, který výrobce udává. Ani na louce či otevřeném prostranství.
Existuje několik tipů ke zvýšení dosahu zařízení:
Pokud vezmete v úvahu „standardní“ ztrátu a dodržíte toto minimum, nemělo by Vás zařízení nijak nepříjemně překvapit.
V podstatě všech. U těch dražších je to samozřejmě o něco méně, protože je použita lepší elektronika pro příjem signálu. Vysílací výkon zvýšit nelze, je regulován ČTÚ. Vždy tedy volte zařízení s dostatečnou rezervou v dosahu, případně se na nás obraťte s konkrétním dotazem telefonicky, jistě nalezneme vhodný produkt.
Zákaznický servis je k dispozici