Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Vodotěsné standardy u obojků

S chlupáčem u vody! Také rádi chodíte s pejskem k vodě, zejména v létě, kdy se váš chlupáč rád smočí? Jestli jste ale zvyklí na vycházky brát i výcvikový obojek nebo třeba GPS obojek, měli byste zpozornět! Včas zjistěte, jak je na tom váš vybraný obojek s vodotěsností, aby zbytečně nedošlo k újmě!

 

Přehled vodotěsnosti elektronických obojků podle Reedog:

Na našem eshopu (Reedog. cz a Elektro-obojky.cz) využíváme 4 jednoduché stupně ochrany proti vodě a jednotlivé výrobky k nim přiřazujeme na základě výrobních údajů, vlastních testů a zkušeností. Získáte tak mnohem jasnější představu, jak je váš obojek chráněný proti kontaktu s vodou:

 

  • Bez ochrany jsou výcvikové obojky, které můžete použít čistě jen v domácím prostředí, bez kontaktu s vodou. Nemají ochranu ani proti zvýšené vlhkosti ovzduší. Jejich výhodou je zato nízká cena. 

 

  • Voděodolné jsou výcvikové obojky přizpůsobené pro výdrž ve vlhkosti ovzduší, nebo když mrholí. Nesmíte je ale vystavit dlouhodobému dešti, ani nesmí dojít ke krátkodobému ponoru do vody. Pokud k tomu dojde, je zapotřebí nechat vysušit. Patří sem modely Petrainer PET998DR,  Petrainer PET998D, Petrainer PET998DB, Patpet 776 a další.. 

 

  • Vodotěsné vlastnosti elektronických obojků už vám umožní použít obojek i když prší nebo pokud vám třeba pejsek proběhne kaluží. Nevadí sníh a bláto, nelze je ale vzít do soustavného lijáku nebo pro plavání. Vodotěsné vlastnosti mají výcvikové obojky Cacicom 200 First, Aetertek AT-918C, Dogtra iQ Cliq, PetSafe Standard 600m, Gps obojek Tractive nebo Paby. 

 

  • Ponořitelné modely vydrží potápění do vody, pejskovo dovádění i plavání a výrobci ještě udávají přesnou hloubku a dobu ponoření, která se u jednotlivých typů liší: SportDog 800m Trenér, E-Collar Educator ET-400, Dogtra Arc 800 Camo

 

 

Výcvikové obojky s top hodnocením! Které mohou do vody?

Jestli jste se rozhodli dopřát pejskovi vodní radovánky, které tolik miluje,  doporučíme vám jen to nejlepší, co můžete na trhu s výcvikovými obojky dostat. Nejvyšší stupeň vodotěsnosti nejdete vždy u produktů maximální kvality zpracování. Rozhodně vám tak vyplatí spolehnout i na jejich další garantované vlastnosti:

 

 

SportDog: americká technologie na špici

Mezi nejspolehlivější značky nejen co se vodotěsnosti týče, spadá nepochybně Sport Dog. Jedná se o americkou výrobu a obojky jsoukvalitou a nabídkou funkcí vyhlášeny mezi profesionály. Značka na sebe nedávno upozornil novým modelem Sport Dog Trenér s novou ergonomickou vysílačkou a OLED displej s čitelností na slunci i ve tmě. Vysílačka Sport Dog ve vaší ruce je vybavena ochranou do nepříznivého a přijímač obojku má funkci Dry Tek pro bezstarostné dovádění a plavání ve vodě! Obojek vydrží ponor do 7,6 m. Sport Dog počítá s výcvikem profesionálních a loveckých psů, proto můžete s jednou vysílačkou cvičit až 6 psů zároveň.

 

 

 

Bezkonkurenční ochrana do vody: Výcvikový obojek E-Collar

E Collar je další hrdina mezi elektronickými výcvikovými obojky, který má navíc jedinečnou plovoucí kulatou vysílačku. Při výcviku se vám zcela skryje v dlani. Užívání je díky tomu maximálně pohodlné, máte kontrolu na displeji, funkci booster a 100 úrovní impulzu, což je vynikající pro přesné vyladění korekcí. Vodotěsné možnosti E-Collaru jsou celých 12,5 m pro ponoření přijímače a tato hodnota nemá konkurenci. Chlupáč si s obojkem klidně zaplave! Vysílačka je vodotěsná, vydrží ponoření, ale hlavně je E-Collar průkopníkem technologie, díky které se vysílačka nepotopí.

 

 

 

 

Dogtra je jistotou do extrémních terénů

Poctivá řemeslná výroba v robustním odolném zpracování je znakem výcvikových obojků od Dogtry. Americký výrobce samozřejmě vybavuje své obojky nadstandardní škálou úrovní intenzity, vysokým dosahem a  skvělými vodotěsnými vlastnostmi. Ponořitelné modely jsou nastaveny pro ponor do 1 m a běžně mají i možnost výcviku více psů zároveň. Z toho důvodu je Dogtra ideální volbou pro výcvik loveckých psů.

 

 

 

Zde máte IPX stupnici vodotěsnosti dle mezinárodních standardů. Většina produktů z naší nabídky disponuje stupnicí IPX7. Některé značky mají dokonce i vyší ochranu než je maximální stupnice. Např. produkty značky SportDog disponují speciální technologií Drytek, díky které jsou jejich produkty ponořitelné do hloubky 7,5 metrů. Obojky od značky E-collar jsou dokonce potopitelné až do neuvěřitelných 12,5 metrů. Což zdaleka převišuje maximální stupnicic IPX8.

 

standard IPX8

 

IPX8: „Protected against water submersion”, odolné proti potápění ve vodě. Produkt je určen pro nepřetržité potápění ve vodě a je spolehlivě chráněn pro potopení až do hloubky 5m pod vodní hladinu po dobu 1 hodiny.

 

standard IPX7

 

IPX7: „Protected against water immersion”, odolné proti krátkodobému ponoření do vody. Produkt je chráněn proti krátkodobému ponoření do vody až do hloubky 1m pod vodní hladinu po dobu 30 minut.

 

standard IPX6

 

IPX6: „Protected against heavy seas”, odolné proti silnému proudu stříkající vody. Stříkající vodou se rozumí vodní proud dopadající ze všech možných úhlů a tryskající z 12,5mm širokého ústí hadice s průtokem 100 litrů za minutu a tlakem 100kN/m2. Testováno po dobu 3 minut a na vzdálenost 3 metrů.

 

standard IPX5

 

IPX5: „Protected against water jets”, odolné proti stříkající vodě. Stříkající vodou se rozumí vodní proud dopadající ze všech možných úhlů a tryskající z 6,3mm širokého ústí hadice s průtokem 12,5 litrů za minutu a tlakem 30kN/m2. Testováno po dobu 3 minut a na vzdálenost 3 metrů.

 

standard IPX4

 

IPX4: „Protected against splashing water”, odolné proti pocákání. Jde de facto o totéž jako stupeň IPX3 (viz níže), jen s tím rozdílem, že voda může dopadat ze všech možných úhlů.

 

standard IPX3

 

IPX3: „Protected against spraying water”, odolné proti pokropení. Pokropením se míní voda dopadající ve svislém směru v rozmezí až 60 stupňů, v úhrnném množství 10 litrů za minutu a tlaku 80-100kN/m2. Testováno po dobu 5 minut.

 

standard IPX2

 

IPX2: „Protected against falling water when tilted up to 15 degrees”, odolné proti dešti a padající vodě při náklonu 15 stupňů. Totéž jako stupeň IPX1 (viz níže), jen s tím rozdílem, že přístroj je testován ve čtyřech polohách daných vychýlením o 15 stupňů v obou směrech oproti běžné provozní poloze.

 

standard IPX1

 

IPX1: „Protected against falling water”, odolné proti dešti. Odpovídá dešťovým srážkám v úhrnném množství 3-5mm za minutu a celkové délce trvání 10 minut. Přístroj je testován v běžné provozní poloze.

 

standard IPX0

 

IPX0: „No protection”, žádná ochrana. Tyto produkty nejsou odolné proti vodě ani jakémukoliv stupni vlhkosti.