Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Elektronické obojky E-collar

Výcvikové obojky E-Collar patří mezi nejkvalitnější výcvikové obojky na trhu.  Nabízí vynikající dosah, nezničitelnou konstrukci a variabilní nastavení. E-Collary oceníte pro špičkové funkce i kvalitní design.

Funkce a nastavení

Škála korekcí se u výcvikových obojků E-Collar Technologies, Inc vyznačuje širokým rozpětím od 0 - 100, což umožní vystihnout přesnou sílu pro každou povahu psa. Kromě impulzu můžete využít zvuk, vibraci a booster pro nastavitelné navýšení impulzu. Jediným stiskem tlačítka tak vydáte intenzivnější signál vhodný např. při útěku psa za zvěří apod. 

E-Collary jsou vybaveny kvalitními LED diodami pro snadné dohledání obojku v případě ztráty, ve tmě atd. Vysílačka má podsvícený displej a chlubí se velmi intuitivním (přirozeným) způsobem ovládání.

 

Využití výcvikových obojků E-Collar

Na bezproblémový chod funkcí se můžete spolehnout i v extrémních podmínkách!E-Collary mají vynikající dosah, ponořitelnost až do 15 m a a vydrží i náročné povětrnostní podmínky. E-Collar Technologies, Inc vyvíjí vynikající výcvikové obojky pro cvičení pracovních i loveckých psů. Vyplatí se vám v náročném terénu a umožní vám kontrolovat i celou skupinu psů zároveň.  

 

E-Collar: Odborník na výcvikovou technologii

Systém americké značky E-Collar Technologies, Inc je špičkově ošetřený a maximálně spolehlivý. Zdolá náročný terén a nabízí širokou škálu nastavitelných funkcí. Získáte produkt s odbornou technologií a originálním designem pro pohodlí při zacházení. Za pozornost určitě stojí řešení kulaté vysílačky, která padne přesně do dlaně a značně vám tak usnadní kontrolu.

 

 

Co je to elektronický výcvikový obojek?

Elektronické výcvikové obojky pomáhají při výchově psů po celém světě. Používají se k docvičení základních povelů i pro výcvik pracovních psů. Zkušení kynologové v něm objevili účinnou metodu k převýchově problémových psů.

Metoda s výcvikovým obojkem funguje jednoduše -  chování psa usměrňuje cvičitel prostřednictvím vysílačky na obojek psa. Stisknutím příslušného tlačítka zvolíte typ a sílu signálu, který se přenáší na malou jednotku - přijímač na obojku psa. Signály lze využívat k různým účelům, jako pochvala, povel, upozornění nebo v krizové situaci zastavení psa.

 

Jak elektronický výcvikový obojek pomůže s výchovou vašeho psa?

1) Výcvikové obojky vám pomohou upevnit poslušnost psa, který již rozumí povelům, ale stále se nedaří výcvik spolehlivě dotáhnout.

 • Signál z obojku potom slouží jako zdůraznění vašeho povelu tak, aby mu pes věnoval pozornost. Důležité je vyhradit si jeden typ signálu i pro pochvalu, protože ta je psovi nejvíce srozumitelná a motivuje ho, aby vám i příště vyhověl.

 

2) S výcvikovými obojky vyřešíte efektivně i některé "nenapravitelné" zlozvyky vašeho pejska.

 • Nejčastějšími problémy jsou, když váš pes neustále utíká za zvěří, dohání auta, skáče na lidi nebo se vrhá na cizí psy. V těchto situacích se chování psa řídí pudy a je proto těžko zvladatelné. Pes v takovou chvíli nereaguje na zavolání ani povely, a to i tehdy, pokud v běžných situacích poslouchá. Pomocí vysílačky výcvikového obojku můžete psa upozornit i na větší vzdálenost, takže útěkem psa ještě není nic ztraceno. Ideální variantou je používat signály ve 2 - 3 stupních - např zvuk jako povel přivolání, vibraci, pokud pes na zvuk nereaguje a nakonec impulz, jestliže vás pes stále nevnímá. Protože psi velmi rychle pochopí souslednost signálů, za krátko poslechnou již na zvuk či vibraci. Výhodou je, že na chování psa pomocí vysílačky reagujete velmi rychle, takže pes pochopí, za který čin signál náleží. To má pochopitelně úplně jiný efekt, než když psa doženete po půl hodině a zkusíte ho potrestat s prodlevou.
 • Další problém představuje požírání odpadků či exkrementů psem. Signálem výcvikového psa snadno napomenete potřebným důrazem v aktuální moment a pokud poslechnete využijete jiný signál jako pochválení.

 

 

Kdy pořídit výcvikový obojek?

Elektronické obojky pomáhají s výchovou základní poslušnosti psa i profesionálním kynologům vycvičit těžko zvladatelné psy. Důsledná výchova znamená méně psů v útulcích, s nimiž si zoufalí majitelé nevědí rady. V naší nabídce výcvikových obojků najdete modely pro výchovu každého plemene i povahy psa.

 

Jak vybrat výcvikový obojek?

Nejlépe výcvikový obojek vyberete podle těchto vlastností:

 • Pro jaké plemeno psa obojek chcete? V našem e-shopu najdete výcvikové obojky na míru pro nejmenšího až po největšího psa.
 • Vybírejte výcvikový obojek také podle dosahu - máte pejska "útěkáře" nebo se drží u nohy? Standarně vám obojky nabídnou dosah od zakákladních 300 m přes 1500 m až po extrémní vzdálenosti na několik km.
 • Výcvikové obojky lze rozdělit podle typu korekce (signálu): elektrické, ultrazvukové, vibrační, sprejové nebo zvukové. Povaha vašeho psa rozhodne, jaký druh bude nejúčinnější, aby ho pes vnímal, ale zároveň se nebál.
 • Doporučujeme výcvikový obojek vybírat také podle značky - k nejoblíbenějším základním modelům patří Petrainer a PetSafe, Aetertek nebo Dogtra jsou řešením pro náročnější požadavky a SportDog, D.T. Systems, Garmin či E-Collar představují technologickou špičku. Pro větší počet psů vyberte elektronické obojky pro dva a více psů.

 

Pomůžeme vám s výběrem

Když se při výběru vhodného výcvikového obojku ztrácíte, jsme připraveni vám poradit. Kontaktovat nás můžete hned několika způsoby: na infolince 721 471 118, emailu info@elektro-obojky.cz nebo pomocí online chatu v pravém dolním rohu.

 

Vyzkoušejte výcvikový obojek

Výběr správného výcvikového obojku je důležitý. Každý pes je odlišný a vyhovuje mu něco jiného. Proto jsme pro vás připravili jedinečnou nabídku! Nejenže vám s výběrem výcvikového obojku pomůžeme, ale navíc máte celý 1 měsíc na vyzkoušení! Pokud nebude pejskovi nebo vám obojek vyhovovat, můžete ho vrátit nebo vyměnit!

1. Co je elektronický / elektrický výcvikový obojek?

 • Elektronický výcvikový obojek pro psy (někdy nepřesně označovaný jako elektrický výcvikový obojek) je moderní pomůcka pro efektivnější výcvik psa. Elektronické výcvikové obojky s úspěchem používají nejen chovatelé pro běžný výcvik, ale i profesionální psovodi a kynologové po celém světě.
 • Metoda spočívá ve zvukové, vibrační či elektrostatické signalizaci, která zdůrazní váš povel a účinně upozorní psa, aby vám při povelu věnoval pozornost. Důležité je vybrat výcvikový obojek na míru a správně s ním zacházet. Výcvikový obojek se potom stane vítanou, jednoduchou a bezpečnou pomůckou umožňující výcvik psa bez vodítka i na větší vzdálenosti.

 

2. Jak elektronický obojek pro výcvik funguje?

 • Součástí každého výcvikového obojku je vysílačka a přijímač na obojku psa, který pracuje s různými typy signálů - zvuk, vibrace a elektrostatický impulz s možností nastavení síly.  Místo vytahání za kůži, přiškrcení stahovacím obojkem či plácnutím přes zadek, které oslabuje důvěru psa, lze prostřednictvím vysílačky dát psovi signál přesně na míru jeho velikosti a citlivosti. Navíc psa upozorníte i při větší vzdálenosti.
 • Signál má být dostatečně silný, aby pes zpozorněl - zastříhal ušima, ohlédl se po vás apod. Stejně jako u ostatních metod výcviku nemá být signál bolestivý a jeho sílu můžete zvýšit pouze v krizových situacích, kdy pes jedná pudově, podléhá instinktům a ohrožuje bezpečnost svoji nebo svého okolí.

 

 

3. V čem mi výcvikový obojek pomůže?

 • Elektronické obojky majitelé s úspěchem používají u psů k chůzi u nohy bez vodítka a pro spolehlivé přivolání či zastavení psa (povely „stůj“, „ke mně“, „k noze“ a „zůstaň“). Vašeho pejska s výcvikovým obojkem odnaučíte tahání na vodítku, utíkání za zvěří, jinými psy, lidmi nebo běhání za auty.
 • Přerušení nežádoucích činností psa (povely „fuj“, „nesmíš“) - odnaučení zlozvyků jako braní potravy ze stolu, skákání na lidi, hrabání, žraní exkrementů, nežádoucí štěkání, vytí, požírání odpadků apod.
 • Docvičení prakticky každého cviku, který pes musí vykonat přesně a spolehlivě a k doladění detailů při náročnějším výcviku psa.
 • Důraznější signál do nečekaných situací, když pes zavětří, utíká za zvěří a nereaguje na volání. S elektronickým výcvikovým obojkem máte kontrolu nad psem i na větší vzdálenost, protože signály vysíláte i na větší vzdálenost.
 • Důsledně vychovat psa leží na srdci všem zodpovědným chovatelům psů, kteří vědí, že neposlušný pes může ohrozit zdraví a bezpečnost svoji i svého okolí.

 

4. Jsou elektronické výcvikové obojky bezpečné?

 • Elektronické výcvikové obojky zkoumala Ústřední komise pro ochranu zvířat, která je také pravidelně kontroluje a certifikuje. Elektronické výcvikové obojky prošly v posledních 8–10 letech obrovským technickým vývojem. To se projevilo nabídkou nových funkcí, stejně jako široké škále nastavení síly signálů. Dnešní výcvikový obojek tak snadno přizpůsobíte na míru i nejmenším a citlivým psům, umožní vám výcvik na delší vzdálenosti a využití signálů v několika stupních, takže psa snadno naučíte reagovat např. již na zvuk.
 • Impulzy s vysokou stabilitou - původní elektrické obojky využívaly pouze impulzy, a to bez možnosti nastavení síly. Jejich intenzitu díky nedostatečné technologii mohly pozměnit výkyvy počasí, vlhkost atp. To už je dnes minulostí a s některými produkty může pejsek i plavat.
 • Z důvodů ochrany zvířat a sjednocení standardů byla založena Mezinárodní asociace výrobců elektronických obojků (ECMA), která se touto problematikou důkladně zabývá, a kromě vlastního výzkumu rovněž zadává studie odborným a vědeckým pracovištím. Dnešní moderní výrobky od renomovaných výrobců, sdružených v ECMA, plně respektují šetrné zacházení se zvířaty, a jejich použití v mnoha případech napomáhá nahradit některé tradiční metody výcviku psů, které mohou být ke zvířatům mnohem méně ohleduplné.“ 

 

5. Kdy začít elektronický obojek používat?

 • Elektronické výcvikové obojky slouží k výchově psů od 6ti měsíců věku. Mladší psi nemají ještě plně rozvinutou nervovou soustavu a naplno nechápu výcvik k poslušnosti. Váš pejsek by neuměl signály na obojku přiřadit ke svému chování a cítil by se zmatený. V důsledku by tak metoda vedla k nervozitě a špatnému soustředení psa.
 • Než začnete obojek používat, nastavte vhodnou míru impulzu nebo jiného signálu (pes by měl zareagovat, aniž by signál vnímal bolestivě nebo příliš nepříjemně - zakňučení, schování se apod.). 
 • Obojky většinou nabízí několik stupňů upozornění (zvukový signál, vibrace, impulz) a jejich odstupňováním naučíte psa brzy uposlechnout již pouze na zvukový, popř. vibrační signál. 

 

6. Jaké funkce obojky nabízí?

 • Jeden z nejdůležitějších faktorů pro váš výběr výcvikového obojku je vybavení různými funkcemi. Nejzákladnější jsou různé typy signálů -korekcí jako zvukové upozornění, elektrostatický impulz nebo vibrace. Některé obojky disponují korekcemi bez impulzu nebo sprejem. 

Zvukové upozornění:  mělo vždy předcházet použití impulzu nebo lze využít jako přivolání či upozornění před odměnou. Pes se velmi brzy naučí, že nepříjemnému elektronickému impulsu předchází zvukové upozornění a začne reagovat již na zvukový signál. V praxi se tak obvykle jedná se o nejpoužívanější funkci.

Vibrace: Obvykle slouží jako mezikrok mezi zvukem a impulzem v případě, že pes na zvukové upozornění nereaguje. Intenzita vibrací se dá obvykle nastavit v několika úrovních. U pouze vibračních obojků se jedná o hlavní funkci, účinnost takovýchto obojků je ale značně omezená, a tyto obojky jsou tedy vhodné spíše pro malé a mírné psy.

Elektrostatický impulz: Slouží jako korekční impulz a používá se v případě, že předchozí zvukové a vibrační upozornění nepomohlo. Aby byla účinnost co nejlepší měl by obojek umožňovat nastavení intenzity elektrostatického impulzu.

Sprejová korekce: Jedná se o druh nápravného signálu, kdy k nápravě dochází pomocí spreje, který je po stlačení příslušného tlačítka vystříknut psovi na čumák. Jedná se o druhou nejúčinnější a bezbolestnou metodu korekce na trhu.

Booster: Jedná se o pohotovostní tlačítko, které má nastavenu vyšší hodnotu el. impulzu. Používá se nejčastěji při krizových situacích. Vyšší hodnota bývá buď pevně přednastavena výrobcem, často je však toto tlačítko programovatelné.

Světlo: Tato funkce bývá provedena v několika variantách. Často to bývá pouze svítilna na ovladači, případně laserové "ukazovátko". Lepším řešením je světelná dioda umístěná na příjímačí, kterou na dálku rozsvítíte pomocí ovladače. Získáte tak ve tmě přehled, kde se Váš pes nachází.

Protištěkací mód: Některé elektronické obojky mají v sobě zabudovaný protištěkací mód, který automaticky detekuje a zabraňuje nežádoucímu štěkání a vytí psa. Pokud pes začne štěkat, obojek se aktivuje a upozorní psa pomocí zvukového signálu nebo vibrací. V případě, že pes ve štěkání pokračuje, následuje korekční impulz, který dle druhu obojku může být sprejový nebo nejčastěji elektrostatický.

 

7. Pro jaké velikosti a rasy psů je vhodný?

Velmi důležitým faktorem při výběru účinného elektronického výcvikového obojku je velikost a povaha psa. Pokud je hmotnost Vašeho psa od cca 5 Kg do 50 Kg, bude na něj většina výcvikových obojků dostatečně účinná. Problém s výběrem  přichází pokud se váš pes řadí mezi mini plemena nebo naopak největší plemena. U nás nabízíme obojky pro všechny velikosti psů: pro malé psy bude nejlepší obojek s malým, lehkým přijímačem a slabší intenzitou korekcí a naopak větší přijímač a silnější korekce budou vhodné pro největší a velmi temperamentní psy.

 

8. Elektronické výcvikové obojky podle dosahu

Provozní dosah obojku označuje maximální možnou vzdálenost pro přenos signálu mezi vysílačkou ve vaší ruce a přijímačem na obojku psa. Obojky nabízí dosah od 100 až do 6000 m. Správný dosah nejlépe yyberete podle povahy terénu, kde budete nejčastěji cvičit:

 • Do členitého terénu (případně v lese) zvolte delší dosah i s dostatečnou rezervou. Dosah u obojků je měřen v ideálních laboratorních podmínkách,  bez rušivých vlivů. V členitém nebo zalesněném terénu samozřejmě dosah klesá, protože stromy, kopce či jiné bariéry mohou překážet šíření radiových vln. 
 • Profesionální výcvik nebo práce v terénu s pracovními psy vyžaduje dosah vyšší, ideálně od 1000 m výš. 
 • Na běžný výcvik např. pro přivolání psa, upozornění nebo vyžádání pozornosti poslouží obojek s dosahem do 300 m. 

 

9. Elektronické výcvikové obojky podle vodotěsnosti 

Možná se při výběru obojku chcete rozhodnout také podle odolnosti zařízení proti vodě. Na výběr jsou tři základní typy:

 • Voděodolné: přijímač je odolný pouze povětrnostním vlivům ( běžný sníh, déšť)
 • Vodotěsné: Přijímač je odolný proti povětrnostním vlivům, do silnějšího deště a proti náhodnému postříkání či proběhnutí vodou. Obojky nejsou odolné proti ponoření.
 • Ponořitelné: Takovéto přijímače jsou odolné i proti pobytu ve vodě, a můžou se tedy obvykle používat bez jakéhokoliv omezení. 

10. Jaký druh napájení obojek využívá? 

 • Obojky jsou nejčastěji napájeny pomocí obyčejných 3V, 6V nebo 9V baterií. Cena těchto baterií se pohybuje řádově do 50 do 150,-Kč a je tedy vhodné při výběru obojku zohlednit i provozní náklady na pořízení baterií. Některé výcvikové obojky fungují na atypické baterie dodávané výrobcem, které mají větší životnost. Pořizujte je spíše pro občasné nebo krátkodobé využití.
 • Jiné obojky nabijete prostřednictvím zabudovaného akumulátoru přes USB kabel nebo ze sítě. Vhodné jsou zejména při častém a pravidelném používání. 

11. Bude se mi výcvikový obojek snadno ovládat?

Pro efektivní používání výcvikového obojku je důležitý způsob ovládání. Čím snazší ovládání výcvikový obojek nabízí, tím je jeho použití pohodlnější, pohotovější, a proto efektivnější. V nabídce najdete i modely s extra jednoduchým ovládáním. Nejpohodlnější je, pokud obojek má na každou funkci vlastní tlačítko. Některé modely mají nastavení síly korekcí otočným kolečkem pro plynulou regulaci. Velmi praktické jsou obojky s funkcí booster, které umožní jedno tlačítko naprogramovat na sílu impulzu o několik úrovní vyšší. Toto řešení je vhodné  obzvláště při utíkání psa za zvěří, kdy je potřeba reagovat velmi rychle a důrazněji, protože během pudových reakcí psa je jeho citlivost snížená.

Zobrazit celý popis

Nejprodávanější produkty

E-collar Educator ET-300

E-collar Educator ET-300

Lady Educator ET-300 je vysoce kvalitní elektronický výcvikový obojek s funkcemi vibrace,…
Na cestě 12 kusů
10 990 Kč
E-Collar Educator ET-400

E-Collar Educator ET-400

Ecollar je elektronický výcvikový obojek s dosahem až 1200 m a unikátním designem kulaté vysílačky,…
Na cestě 8 kusů
11 990 Kč
E-Collar Easy Educator EZ-900

E-Collar Easy Educator EZ-900

E-Collar Easy Educator EZ-900 je elektronický výcvikový obojek s dosahem až 800 m a funkcemi zvuk…
Skladem 6 ks
10 990 Kč
E-Collar Tactical K9-800

E-Collar Tactical K9-800

E-Collar Tactical K9-800 je mimořádně kvalitní výcvikový obojek z USA, který má dosah 1 600 metrů a…
Skladem 1 ks
14 990 Kč
E-Collar Tactical K9-400

E-Collar Tactical K9-400

E-Collar Tactical K9-400 je vysoce kvalitní elektronický výcvikový obojek s dosahem až 1 200 m a…
Na objednávku > 10 ks
13 490 Kč

Zobrazit více produktů

V nabídce je 10 produktů - filtrujte výsledky přesně dle Vašich požadavků.

Zobrazujeme 1-10 z 10 produktů

| 1|
E-Collar Easy Educator EZ-900
Varianty (5)
pro 4 psy - žlutá pro 3 psy - žlutá pro 2 psy - žlutá pro 1 psa - žlutá pro 1 psa

E-Collar Easy Educator EZ-900

Skladem
10 990 Kč

Porovnat

E-collar Micro educator ME-300
Varianty (2)
pro 2 psy pro 1 psa

E-collar Micro educator ME-300

Skladem
10 990 Kč

Porovnat

Novinka

E-collar PG-300

Skladem
11 490 Kč

Porovnat

E-Collar Pro Educator PE-900
Varianty (3)
pro 3 psy pro 2 psy pro 1 psa

E-Collar Pro Educator PE-900

Skladem
12 990 Kč

Porovnat

E-Collar Upland Hunting UL-1200
Varianty (2)
pro 2 psy pro 1 psa

E-Collar Upland Hunting UL-1200

Skladem
14 990 Kč

Porovnat

E-collar The Boss ET-800
Varianty (2)
pro 2 psy pro 1 psa

E-collar The Boss ET-800

Skladem
14 990 Kč

Porovnat

E-Collar Tactical K9-800
Varianty (2)
pro 2 psy pro 1 psa

E-Collar Tactical K9-800

Skladem
14 990 Kč

Porovnat

E-collar Educator ET-300
Varianty (1)
pro 1 psa - žlutá

E-collar Educator ET-300

Na cestě 12 kusů
10 990 Kč

Porovnat

E-Collar Educator ET-400
Varianty (2)
pro 1 psa pro 2 psy

E-Collar Educator ET-400

Na cestě 8 kusů
11 990 Kč

Porovnat

E-Collar Tactical K9-400
Varianty (2)
pro 2 psy pro 1 psa

E-Collar Tactical K9-400

Na objednávku
13 490 Kč

Porovnat