Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Svíticí obojky a doplňky pro psy: Neztraťte chlupáče ve tmě!

Svíticí obojky a doplňky jsou nejen výbavou pro lepší viditelnost psa, ale také zábavným doplňkem, který budete s radostí vybírat. Třeba ve vaší oblíbené barvě! Chceme vám proto nabídnout několik informací k tomu, jaké doplňky vybrat a proč je mazlíčkům opatřit. V sortimentu svíticích doplňků pro vaše čtyřnohé lásky totiž zdaleka nenajdete jen o obojky.

Světelné nebo reflexní prvky zdobí  přívěsky na obojek, kšíry, postroje nebo třeba bezpečnostní reflexní vesty, bundy a batohy pro psy, vodítka atd. Jejich účel je jediný: dobře zviditelnit vašeho psa v šeru a po tmě a zvýšit tak bezpečnost zvířete i okolí. Proto až půjdete s vaším pejskem v sychravých zimních dnech na procházku, nezapomeňte se blýsknout. A jaké svíticí doplňky máte vybrat?

 

 

Nejlepší svíticí obojek pro psa je dobře vidět, ale neoslňuje!

To platí pro všechny svíticí doplňky a hlavně ty, které má pejsek na krku a mohly by překážet v jeho zorném poli.

 

 

  •  Vhodná svítivost obojků, přívěšků a doplňků

Jak moc bude můj obojek svítit? Svíticí obojek č přívěšek musí mazlíčka zviditelnit i na větší vzdálenost, nikdy ho ale nesmí obtěžovat či dokonce oslepovat - ztížil by mu orientaci, a poškodil zrak. 

Dostatečná viditelnost tedy činí 200 m, jak prohlašují i bezpečnostní složky (dopravní policie apod). Vzdálenost je stanovena podle časového úseku, v němž je řidič schopen bezpečně zvládnout manévr, zaznamená-li objekt v cestě. Optimální viditelnost právě výborně zajistí i třeba reflexní prvky. Intenzita osvětlení není totéž jako bezpečná viditelnost!

Zářivost o efektivitě svíticích obojků (a jiných doplňků nerozhoduje). Pro účely zviditelnění mazlíčků bohatě stačí decentní svítivost nebo jediný svíticí bod. Obojky obvykle zajistí viditelnost od 200 do 500 m, ale třeba u reflexních prvků je tato vzdálenost rovněž 200 m. a nehrozí vybití baterie apod.

 

 

 

  • Svíticí obojky nebo reflexní postroje? Vybírejte podle aktivity psa

Jaké aktivity s pejskem často podnikáte? Pro běžné vycházky třeba ve městě se hodí barevně svítící obojek, přívěšek či kšíry. Barva vám pomáhá jasně odlišit vašeho psa i ve změti městských zářivek, a také od ostatních psů.

Podle toho, jakým aktivitám se s pejskem věnujete, zvolte. Svíticí obojky nebo třeba reflexní vesty, bundy a postroje. Každý produkt se bude hodit do trochu jiné situace. 

Jestli jste si ale oblíbili sportovní aktivity nebo turistiku v obtížném terénu, raději se vyhněte přívěškům nebo doplňkům, kterými se pejsek může zachytit např. o větve, ztratit je nebo mu mohou při pohybu překážet. Nejlepší do terénu je kvalitní reflexní vesta nebo postroje, které ochrání pejska navíc i před chladem.

 

Skvělý produkt nabídne pohodlné zacházení

Jenom na vás  záleží, jestli si obojek raději dobijete nebo zkrátka vyměníte baterie. Reflexní prvky jsou pak úplně bez starostí s obsluhou. Někdo upřednostní kšíry z důvodu pohodlí psa a někdo radši zahřeje pejska v zimě nějakou parádní bundičkou s reflexními prvky. Nastavení a nasazování produktu musí vyhovovat vám i psovi - jasně daná velikost, jednoduché oblékání a spolehlivá fixace je tím, co vám ušetří nervy a čas.

 

 

 

Ulehčete si výběr podle doplňujících vlastností!

  • Voděodolné svíticí doplňky - takové, které projdou blátem i plískanicí, nebo takové, se kterými si chlupáč klidně může zaplavat?
  • Režimy osvětlení - Pro vaše pohodlí můžete vybírat z obojků a přívěsků s různými režimy svícení: blikací normálně nebo rychle nebo svítící stálým světlem 
  • Svíticí Smart - jako třeba chytré vodítko svítící na různé způsoby s baterkou zabudovanou přímo v madle, než se vrátíte domů, spočítá vodítko vaši trasu na krok! A umí signalizovat telefonní hovory

 

 

 

 


Související produkty