Obojky proti štěkání: Jak vybrat správný protištěkací obojek

Protištěkací obojky slouží k zamezení nevhodnému štěkání psa. Štěkot je vlastností pro psa zcela přirozenou, může však vypovídat o nepřiměřeném stresu, nervozitě a opepřit nejen život váš, psí, ale i soužití se sousedy: Chcete-li psa odnaučit štěkat v určitých situacích nebo je alespoň úspěšně eliminovat, věnujte pozornost parametrům pro výběr vhodného typu zařízení.

 

 

Protištěkací obojky se vyrábí se škálou korekcí proti štěkání a volba závisí na velikosti, stáří i temperamentu pejska. Čím větší pes a výraznější osobnost, tím nižší bude jeho citlivost na korekce. Také feny jsou obecně senzitivnější a vyplatí se tak pořídit obojek s nižší intenzitou korekcí. Citlivost detekce (tzn. na jak silný podnět začne obojek reagovat) vyberte podle situace - zda tolerujte slabší, střední hlasitost štěkání. Odnaučit psa štěkat s obojkem znamená zvolit optimální intenzitu korekcí tak, aby pes korekci vnímal, ale aby ho v žádném případě nebolela.

Mezi funkcemi potom vybíráte tu optimální pro vašeho psa a podmínky. Zařízení může být voděodolné a odolat dešti nebo přímo vodotěsné, ponořitelné. Podle typu reakcí rozlišíte obojky s korekcí pouze proti štěkotu, nebo také i proti vytí. To závisí na funkci detekce štěkání pomocí mikrofonu (hlasu) nebo vibrací hlasivek (na krku pejska).

Škála korekcí disponuje buď plynulým navýšením intenzity, vhodným právě pro citlivější povahy a menší psy, nebo je skoková (mezi jednotlivými stupni je rozdíl). Nabídka pokrývá také ultrazvukové nebo sprejové typy a vibrační obojky zcela bez korekcí impulzem.


Pro menší plemena a velmi citlivé psy vybírejte z protištěkacích obojků v kategorii do 10 kg.

Stereotypem nejmenších plemen psů je štěkavost  a zvýšená citlivost.

Vzhledem k jejich nízké hmotnosti bude vhodný obojek s velmi lehkým a malým přijímačem (kolem 14 g), nízkou intenzitou korekcí a jejich plynulou návazností. Pejskům s váhou do pouhých 3 kg odpovídá zařízení Canicalm Small nebo Pet Safe Deluxe Little Dog. Iki Voice a Canicalm Sonic nabízí pro malá plemena varianty ultrazvukové, bez impulzů. Značka Canicalm se těší uživatelské oblibě, Pet Safe Deluxe zamezí “falešnému” spuštění obojku.

Pro uštěkané mazlíčky s váhou 3 - 10 kg pořizujte obojky Canicalm First, PET583 nebo Dogtra iQ No Bark. Pro variantu bez impulzů využijte nabídku Pet Safe Little Dog  a Canicalm Spray. Vysoce propracovaná Dogtra nabízí možnost korekce impulzem vypnout a využít pouze vibrace. Škála citlivosti 10 úrovní. PetSafe disponuje pamětí pro optimální úroveň korekce, která by psa od štěkání odradila.

S váhou od 10 - 30 kg se váš pejsek pohybuje v kategorii středních plemen s pokrytím sortimentu Canicalm First, PET853 a PET850. BarkWise a Canicalm Spray budou opět řešením bez impulzů.

Zvukovou detekci vhodnou proti vytí nabízí Petrainer 852, 853 nebo pet850 nebo ultrazvukový obojek Motorola. Barkwise je spolehlivý obojek s pouze vibrační korekcí, který detekuje zvuk, hodí se tedy i proti vytí.

Velké psy počítáme od váhové kategorie 30 - 50 kg, což bude zároveň kategorie s více temperamentní povahou. Takovým požadavkům vyhoví Aetertek AT-919A, Canicalm a Canicalm Premium. Chcete-li variantu bez impulzu i pro většího hafana, můžete pořídit BarkWise nebo PetSafe Big Dog Spray.

 

 

Máte-li uštěkaného maxipsa nabídne vám optimální korekční škálu protištěkací sortiment Sport Dog No Bark SBC-R-E, Dogtra YS600, PetSafe Big Dog Deluxe, PetSafe Big Dog Spray nebo Bark Wise s ovladačem pro korekci bez impulzů. Tyto protištěkací varianty využijete rovněž pro extrémně odolné temperamenty psů. Dogtra nabídne vodotěsnou jednotku a 10 úrovní intenzity pro impulz. PetSafe Big Dog Deluxe poskytuje 10 úrovní impulzů nebo variantu (Big Dog Spray) se sprejem, zcela bez korekcí impulzem.

 Související produkty

Je nám líto, ale dle zadaných kritérií nebyly nalezeny žádné položky


#}