

Protištěkací obojky slouží k zamezení nevhodnému štěkání psa. Nepřetržité štěkání může vypovídat o stresu nebo úzkosti psa. Nebo musíte dokonce řešit i stížnosti či útoky od sousedů?
Chcete-li psa úspěšně odnaučit štěkat v určitých situacích nebo je alespoň omezit, vyberte nejvhodnější protištěkací obojek podle jeho nejdůležitějších parametrů.
Protištěkací obojky se vyrábí s různými druhy a nastavením signálů. Jednotlivé produkty se liší také citlivostí na štěkot, vodotěsností a snímáním štěkotu prostřednictvím zvuku nebo chvění hlasivek psa. Pro extrémně malé nebo naopak velké psy bude rozhodující také velikost protištěkací jednotky na obojku psa. Čím větší pes nebo výraznější osobnost, tím vyšší síla korekce bude vyhovovat.
Pejskům s váhou do pouhých 3 - 10 kg bude vyhovovat obojek s ultrazvukem, sprejem, vibrací nebo nízkými impulzy a malým přijímačem na obojek psa. Nejjemnější jsou korekce ultrazvuk a sprej.
S váhou od 10 - 30 kg máte chlupáče z kategorie středních plemen. Zde už může být ultrazvuk příliš slabý, proto vyberte raději obojek s impulzy či vibrací.
Velké psy počítáme od váhové kategorie 30 - 50 kg a pro jejich výchovu jsou vhodné obojky s korekcí impulzem či několika stupni signálů. Pes tuto metodu chápe velmi rychle a za krátkou dobu se naučí reagovat již na první stupeň korekce.
Máte-li uštěkaného rovnou maxipsa nabídne vám optimální korekční škálu obojek s možností silnějších impulzů nebo případně sprejová varianta určenápro největší psy. Stejně jako u malých psů dohlédněte i na správnou velikost jednotky na obojek psa. Korekce z příliš malého zařízení by velký pes nemusel vůbec vnímat.