Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Obojky proti štěkání: Jak vybrat správný protištěkací obojek

Protištěkací obojky slouží k zamezení nevhodnému štěkání psa. Nepřetržité štěkání může vypovídat o stresu nebo úzkosti psa. Nebo musíte dokonce řešit i stížnosti či útoky od sousedů?

Chcete-li psa úspěšně odnaučit štěkat v určitých situacích nebo je alespoň omezit, vyberte nejvhodnější protištěkací obojek podle jeho nejdůležitějších parametrů

 

 

 

Protištěkací obojky podle funkcí:

Protištěkací obojky se vyrábí s různými druhy a nastavením signálů. Jednotlivé produkty se liší také citlivostí na štěkot, vodotěsností a snímáním štěkotu prostřednictvím zvuku nebo chvění hlasivek psa. Pro extrémně malé nebo naopak velké psy bude rozhodující také velikost protištěkací jednotky na obojku psa. Čím větší pes nebo výraznější osobnost, tím vyšší síla korekce bude vyhovovat.

 

Volba vhodného obojku proti štěkání tedy závisí na:

  • Velikosti a povaze pejska
  • Způsobu štěkání nebo vytí psa - k rozeznání štěkotu obvykle vyhovují obojky s detekcí vibrací hlasivek, pro korekci vytí se hodí rozlišení na základě zvuku.
  • Prostředí, kde bude pejsek obojek nosit - zařízení může být voděodolné do deště, vodotěsné do horších podmínek nebo přímo ponořitelné i pro plavání psa.
  • Hlasitosti štěkání psa - protištěkací obojky s nastavením citlivosti na štěkání máte možnost určit, na jak hlasité štěkání má obojek reagovat.
  • Možnosti ovládání a nastavení - zvažte, zda budete potřebovat sílu korekcí sami regulovat nebo zvolíte obojek s automatickým nastavením intenzity.
  • Vyberte obojek proti štěkání podle druhu korekcí - ultrazvukové, sprejové a vibrační obojky nebo modely s korekcí impulzem.

 

 

Přečtěte si také co dělat, když váš pes stále štěká?

 

 

Protištěkací obojky pro nejmenší a malé psy

Pejskům s váhou do pouhých 3 - 10 kg bude vyhovovat obojek s ultrazvukem, sprejem, vibrací nebo nízkými impulzy a malým přijímačem na obojek psa. Nejjemnější jsou korekce ultrazvuk a sprej.

 

 

Jaký obojek pro středně velké psy?

S váhou od 10 - 30 kg máte chlupáče z kategorie středních plemen. Zde už může být ultrazvuk příliš slabý, proto vyberte raději obojek s impulzy či vibrací.

 

 

 

Vybíráme obojek proti štěkání pro velkého psa

Velké psy počítáme od váhové kategorie 30 - 50 kg a pro jejich výchovu jsou vhodné obojky s korekcí impulzem či několika stupni signálů. Pes tuto metodu chápe velmi rychle a za krátkou dobu se naučí reagovat již na první stupeň korekce.

 

 

 

 

Obojky proti štěkání i pro největší psy?

Máte-li uštěkaného rovnou maxipsa nabídne vám optimální korekční škálu obojek s možností silnějších impulzů nebo případně sprejová varianta určenápro největší psy. Stejně jako u malých psů dohlédněte i na správnou velikost jednotky na obojek psa. Korekce z příliš malého zařízení by velký pes nemusel vůbec vnímat.