Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Jak poznám zákeřnou boreliózu u psa?

Rozpoznání boreliózy u psů: příznaky, chování a kdy vyhledat veterinárního lékaře?

Borelióza je běžné onemocnění psů přenášené klíšťaty, které způsobuje bakterie Borrelia burgdorferi. Pochopení příznaků a symptomů boreliózy u psů je nezbytné pro včasnou léčbu a zvládnutí onemocnění. Podívejte se, co byste měli vědět, abyste rozpoznali boreliózu psů a kdy je čas poradit se s veterinárním lékařem.

Příznaky boreliózy u psů:

1. Kulhání: Jedním z hlavních příznaků boreliózy u psů je kulhání, které se může zdánlivě přesouvat z jedné nohy na druhou. Kulhání může být mírné až závažné a může trvat několik dní nebo týdnů. Často je doprovázeno bolestí kloubů a otokem.

2. Horečka: Psi s boreliózou mohou mít horečku, která je často doprovázena letargií a nechutenstvím. Sledování teploty psa pomocí rektálního teploměru může pomoci odhalit horečku (normální je rozmezí: 37,5 až 39°C).

3. Bolesti a otoky kloubů: Borelióza může způsobit zánět kloubů, který vede k bolesti, otokům a nechuti k pohybu nebo cvičení. Můžete si všimnout, že váš pes upřednostňuje určité končetiny nebo vykazuje ztuhlost, zejména po odpočinku.

4. Snížená aktivita: Psi s boreliózou mohou být méně aktivní než obvykle. Může se zdát, že se zdráhají účastnit aktivit, které je dříve bavily, jako jsou procházky nebo aportování.

5. Zvětšení lymfatických uzlin: U psů s boreliózou může dojít ke zvětšení lymfatických uzlin, zejména v blízkosti místa kousnutí klíštětem. Pravidelně prohmatávejte lymfatické uzliny svého psa a kontrolujte, zda nedošlo k jejich abnormálnímu zduření.

Změny chování u psů s boreliózou:

Kromě fyzických příznaků mohou psi s boreliózou vykazovat změny chování:

1. Neklid: Někteří psi mohou být neklidní nebo rozrušení z důvodu nepohodlí způsobeného bolestí kloubů.

2. Podrážděnost: Bolest kloubů a zánět mohou u psů vyvolat podrážděnost nebo citlivost na dotek. Mohou negativně reagovat při manipulaci nebo dotyku v postižených oblastech.

 

Kdy navštívit veterináře:

Pokud máte podezření, že váš pes může mít boreliózu, nebo pokud se u něj projeví některý z výše uvedených příznaků, je nutné se neprodleně poradit s veterinárním lékařem. Včasná diagnóza a léčba mohou pomoci zabránit zhoršování onemocnění a zmírnit potíže vašeho psa. Pokud navíc žijete v oblasti, kde je borelióza rozšířená, nebo pokud váš pes tráví čas v zalesněných nebo travnatých oblastech, kde se klíšťata hojně vyskytují, jsou pravidelné kontroly klíšťat a preventivní opatření zásadní.


Související produkty

Sleva -10%
Neplatí 30 dní na vyzkoušení

Menforsan repelentní pěnový šampon pro psy a kočky s margosou 200ml

Skladem
349 Kč
314 Kč

Porovnat