Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Pejskové v útulku potřebují nakrmit. Pomáhejte s námi!

Za mřížemi kotce koukají smutné psí oči. Jedny vedle druhých. Kapacita útulku je totiž na hraně a obsazeny jsou téměř všechny boxy. Opuštění pejskové trpělivě a smutně čekají na svůj nový domov. Někdy i několik let. A lidé v útulku dělají, co mohou, aby jim čekání zpříjemnili. Často přitom jejich síly a možnosti jen tak tak stačí na zajištění základních potřeb – například jídla pro pejsky. Bez příspěvku zvenčí by to nešlo. Také díky vaší pomoci mohou pejskové každý den dostat svoji porci granulí.

Je těsně před Vánoci a my přicházíme do útulku Bouchalka, abychom pejskům předali velké pytle s granulemi. Pejskové nás vítají a prostrkují čumáky přes mříže. Každý z nich potřebuje pozornost, lásku a péči. Hladíme je, ale ruce nám nestačí. Je jich tady tolik! Chtěli by se pomazlit, vyjít si na procházku a skotačit vedle svého páníčka, který by jim jejich psí lásku vrátil. Když jdeme dál, pejskové se po nás otáčí, kňučí a žadoní ještě o chvíli pozornosti. Rozdáváme jim pamlsky a nemůžeme se ubránit hlubokému dojetí. Víme, že všichni jsou za naši pomoc vděční, ale už zítra budou potřebovat další.

 

                                    

 

Bez pomoci se útulek neobejde

Kapacita útulku je téměř naplněná. „Někteří pejskové před svátky našli své nové domovy. Jenže je pravděpodobné, že po Vánocích zase přibudou nové přírůstky. Lidé se stále nechovají zodpovědně. Pořizují si domácí mazlíčky, aniž by zvážili všechny okolnosti. Pejskové pak končí v útulcích,“ vypráví majitelka útulku.

Aktuálně je v útulku Bouchalka obsazeno 110 kotců ze 140. Obsloužit každý den tolik pejsků je velmi náročné. Lidé to tady ale dělají s láskou. Každý den pejskové potřebují asi 80 kilo granulí – a to je opravdu nemožné zajistit bez pomoci z venku. Proto jsme se rozhodli pravidelně s vaší podporou přivážet granule a psí pamlsky do útulků. Jestli svého slibu budeme moci dostát, záleží i na vás.

Než pejskové najdou domov

Psí útulky potřebují pro pejsky zajistit alespoň základní péči. Granulí a konzerv, které by nakrmili psi, jež se do útulku dostávají v zuboženém stavu, není nikdy dost. Stejně tak jsou potřeba obojky nebo deky. Hlavně nyní v zimě je třeba pejskům zajistit teplo, protože některá plemena skutečně nezvládají být ve dne v noci v mrazech. „Opravdu si moc vážíme každé drobné pomoci. I jedna konzerva nebo sáček piškotů má pro nás smysl. A moc za to děkujeme,“ říká majitelka útulku.

Materiální stránka je jedna věc, ale pejskové potřebují také lásku. Každý z nich, který tady čeká na svůj domov, má svůj jedinečný příběh. Někdy je opravdu smutný. „Tento pejsek se k nám dostal v opravdu zuboženém stavu. Byl vyhublý a bojácný. Majitel mu asi hodně ubližoval. Dnes už je opět v kondici a čeká na nový domov, je velmi přítulný a láskyplný,“ říká naše průvodkyně, když procházíme kolem jednotlivých kotců. „S umístěním to mají těžké hlavně starší pejskové. Například tato šikovná a moc milá fenka čeká na nového páníčka už dva roky. Smutné také je, když se vám pejsek do útulku vrátí opakovaně,“ dodává.

Útulek už podpořili

 • Monika Stojová – 1x Popular
 • Hana Březinová – 1x Popular
 • Milan Valena – 2x Popular
 • Bára Rečková – 1x Popular
 • Bára Slánská – 2x Popular
 • Lenka Janečková – 4x Popular
 • Světla Tkadlecová – 2x Country Dog
 • Patricia Jakešová – Country Dog
 • Vojtěch Kaňkovský, Adéla Bělková a pes Domenico – 1x Fitmin
 • Radka Davidová – 1x Profine
 • Zdeněk Mojžíšek – 3x Profine
 • Margareta Ptáčková – 1x Profine
 • Michaela Kovaříková – 1x Piškoty s vápníkem
 • Martin Novotný – 7x Piškoty s vápníkem
 • Kateřina Pospíšilová – 1x Piškoty s vápníkem
 • Jana Poncarová – 1x Country Dog, 1x Piškoty s vápníkem
 • Tereza Jalovcová - 5x Country Dog
 • Martin Kotváč - 10x Country Dog
 • Aneta Pudivítrová - 10x kapsičky Pedigree, 5x Country Dog

 

 

 

„Pejskové jsou moje srdeční záležitost. Protože návštěva útulku je pro mě příliš emocionální, ráda jsem využila možnost nakoupit granule přes e-shop Elektro-obojky.cz, který je pejskům přiveze. Hned jak jsem objednávku odeslala, volali my, vše potvrdili a informovali mě, jak bude doručení probíhat.“ (Jana Poncarová, Plzeň)

Pomůže i trocha granulí

Provozovatelé útulku a jejich čtyřnozí svěřenci si skutečně váží každé drobné pomoci a pozornosti. Ať už je to sáček piškotů, masová konzerva nebo trocha granulí. Dnes jsme mohli díky vaší pomoci útulku Bouchalka předat 225 kilogramů granulí, 20 konzerv a spoustu pamlsků. Tím pro nás ale nic nekončí a v pomoci psím útulkům pokračujeme dál. Protože možná už zítra přibudou další opuštění pejskové.

Granule, konzervy a pamlsky pro pejsky můžete snadno nakoupit přes náš e-shop Elektro-obojky.cz, a to za nákupní (velkoobchodní) ceny. My je poté zdarma do útulku dovezeme.

 

Děkujeme vám, že nezůstáváte lhostejnými a pomáháte s námi!

Za celý tým Elektro-Obojky.cz                                                                         
Tomáš Mráz - jednatel společnosti

 

Naše předchozí akce můžete vidět na našem Facebooku.