Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Ohlédnutí za jednou nadílkou pro opuštěné psy aneb oslava Vánoc 2017 v Reedog

Pokud také milujete zvířata a obzvláště pejsky, připojte se k naší každoroční sbírce pro opuštěné psy. Zúčastnit se může každý, se vším poradíme a pomůžeme. Sbírku jsme zavedli jako předvánoční nadílku s návštěvou a venčením pejsků. Přinášíme také malé ohlédnutí za nadílkou v roce 2017. Zmírnit pejskům alespoň trochu bolest ze samoty je vynikající rozhodnutí, které vás nemálo obohatí.

Darujete rádi? Milujete zvířata nebo dokonce hledáte příležitost, jak pomoci opuštěným psům v útulku? Potom právě pro vás jsou tyto řádky! Pojďte se s námi ohlédnout za jednou dobročinnou akcí, kterou se nám podařilo uskutečnit a nechte se pozvat k dalšímu ročníku!

 

Skutečná nadílka...

Souhlasíte s námi, že návštěva je nejlepším dárkem pro všechny osamělé? Pojďte s námi rozvíjet dobrou věc. Každý rok pořádáme vánoční sbírku věcných darů pro jeden z nejstarších a největších útulků u nás, Bouchalku. Sbírku potom osobně nadílíme pejskům a útulku Bouchalka. Rádi bychom do celé události vnesli něco osobního, zmírnili psům jejich bolest a podpořili všechny, kdo o ně pečují. Událost se bude opakovat i v roce 2018 a mnoho dalších let! Nemůžeme sice změnit smutnou atmosféru útulku, ale můžeme ji společně přetvořit v pomoc a obdarování osamělých chlupáčů.

 

 

 

Ohlédnutí za Vánoci v útulku 2017

Slovo dalo slovo a z každoroční sbírky na podporu útulku pro psy se stala velká předvánoční sbírka krmiva, pamlsků a dalších nezbytností. Sbírku uzavřela společná návštěva útulku Bouchalka , vraťme se však o kousek v čase...

1. 10. - 22. 12. 2017 - Před Vánoci 2017 jste spolu s námi přispívali do sbírky a my jsme napjatě očekávali, kolik nadšenců se zapojí a mezitím sháněli účast sponzorů. Nakonec se pro pejsky vybralo 1480 kg granulí a 1680 ks pamlsků a podpořili nás výrobci krmiv Weber mlýn, Carneeval a Fitmin. V nadílce nechyběly ani misky, míčky a deky pro pejsky.

18. 12. 2017 - Chystáme se na uzavření sbírky, sčítáme zásoby, řešíme přepravu a chystáme balíky. Paráda! Stále ještě chodí objednávky pro útulek od vás. V útulku se mají na co těšit!

20.12. - 22. 12 2017 - Organizujeme, balíme, panikaříme!! Nakonec je ale vše zavčas připraveno a my se nemůžeme dočkat, až přijde den před Vánoci, kdy všichni vyrazíme do útulku, abychom přímo na místě celou sbírku předali. Díky sponzorům akce Weber-mlýn (krmiva Acana a Orijen), Carneeval a Fitmin, dostanou pejsci na misku i ta nejlepší superprémiová nebo holistická krmiva. Mňam, haf!

23. 12. 2017 - Velký den!  Konečně přišla naše chvíle a my se chystáme v naložené dodávce vyrazit do útulku Bouchalka. Jako podpora nás doprovází také dobře známí youtubeři Vláďa a jeho pes Vodopád a CandyMane. Kdo může, naloží do svého auta nějaké ty pytle, ať to vše pobereme! A přichází uvítání v Bouchalce, kde už nás všichni napjatě očekávají. Přidáváte se také vy, a když svižně vynosíme všechny pytle  s granulemi přestáváme vnímat chladné počasí, které předvánoční den provází.

 

 

Ještě konzervy, misky, deky a už si rozebíráme pamlsky, protože nejlepší část nadílky přichází! Každému z pejsků nadělíme podle chuti mlsoty rovnou do tlamičky. Díváme se jim do očí, promlouváme k nim a co možná se je snažíme rozveselit. Ty oddané a bezmocné  oči toužící k někomu patřit nám z paměti jen tak nevypadnou. Když se ale takové oči doširoka rozevřou v údivu a očekávání, jde o nejdojemnější okamžiky návštěvy. Máme obrovskou radost, že jsme díky vám zrealizovali toto setkání, o jehož smyslu se zde napřímo utvrzujeme. Jsme odhodlaní nezavřít před situací opuštěných psů oči.

Nakonec chlupáče vyvádíme z kotců útulku Bouchalka a pořádně je provětráme na procházce. Intenzivní atmosféra je nepopsatelná a plná sounáležitosti, která nás při obdarování útulku nějakým nepopsatelným způsobem propojila. Máme pocit, že jde o ten největší vánoční dárek, který jsme se všemi účastníky dostali od všech těch statečných pejsků.

 

 

Smutek trochu provází naše loučení. Neradi odcházíme a nejednoho popadá ta příznačná touha vzít si všechny hafany k sobě a už je nikdy nezanechat napospas samotě. Moc držíme všem chlupáčům palce a přejeme si, aby se co nejdříve každý z nich dostal k majitelům, kteří o ně budou s láskou pečovat. Díky vám a celé sbírce budou všichni prospívat s plným bříškem dobrého krmení a více financí tak připadne na zlepšování podmínek a prostředí.

 

Darujte s námi!

A jak se k celé sbírce připojit? Vlastně záleží na vašem přání. Kdo chce, může na našem e-shopu https://www.elektro-obojky.cz nebo https://www.reedog.cz/ -  za cenu bez jakékoliv marže - zakoupit krmivo, pamlsky nebo doplňkové produkty. Můžete však zvolit výrobky od jiných prodejců, případně darovat vlastní věci, deku, misky nebo míčky a další, co by se pejskům mohlo hodit. Všechny dary u nás opatříme jmenovkou dárce a uložíme  v Reedog, odkud je nadílíme do Bouchalky. Před závěrem sbírky ještě celkové množství všech zakoupených produktů zdvojnásobíme a přidáme za Reedog ke společné nadílce. Vydejte se na cestu s námi! 

 

 

Vám všem zúčastněným, sponzorům a týmu z Bouchalky patří obrovské poděkování za účast, krmiva a dary na pomoc opuštěným psům v útulkuCelá sbírka velmi zlepší život pejsků i těch, kdo o ně soustavně pečují. Darovat může kdokoliv,  je to úplně snadné. Všichni jste k účasti zvaní a čeká vás nejen krmení pejsků, ale v případě zájmu i venčení a neopakovatelný zážitek.

   A co dodat?

Rádi bychom pomohli útulek Bouchalka zaplnit lidmi a povzbudit je k tomu, aby psům v útulku věnovali svou účast. Pejsky je možné pravidelně i nepravidelně venčit, šířit o nich povědomí (třeba sdílet psy na sociálních sítích), podílet se na dobrovolnictví nebo dokonce objevit svého srdcového chlupáče jako jsme objevili i my, z Reedog.

 

O Bouchalce

Bouchalka je soukromý útulek, který zahájil svou činnost již v roce 1989 jako psí hotel. Postupně ale došlo k tomu, že si doba vyžádala spíše útočiště pro psy, které jejich majitelé odložili, vyhodili nebo je týrali. Od roku 1993 se tedy jedná přímo o útulek pro psy. S počtem 120 pískových nebo betonových kotců patří dnes Bouchalka mezi nejstarší a největší útulky u nás.  Personál zajišťuje kromě provozu také ošetřovnu, odchovnu štěňat i karanténu, vše na vlastní náklady. Pro více informací, ať už chcete psům pomoci, venčit je nebo hledáte k sobě toho pravého čtyřnohého parťáka, rozhodně se vydejte na návštěvu, volejte nebo prohlížejte stránky útulku na  http://www.psiutulekbouchalka.cz/o-nasem-utulku/. Zmírnit pejskům alespoň trochu bolest ze samoty je vynikající rozhodnutí, které vás nemálo obohatí.