Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Litter Robot III - toaleta nepříjemně zapáchá

Problém zákazníka:

Potřebuji poradit se svojí zakoupenou kočičí toaletou Litter Robot III. V úterý večer jsem toaletu zakoupil a po několika dnech byl můj dům plný zápachu. Zkontroloval jsem, zda jsou všechny kusy toalety sestaveny dle návodu, zkontrolovat obrázky dle manuálu a vše bylo v pořádku. Vyčistil jsem toaletu uvnitř, horní kryt a vyhodil poloprázdnou tašku s odpadem. Zápach toalety, ale přetrvával. Moje sestra zakoupila současně toaletu pro svoje kočky do své domácnosti, žádný zápas se u ní však neobjevil. Prosím o radu, kde je chyba? 

Děkuji za radu, David

 

 

 

Jak problém řešit:

Udržujte svůj Litter - Robot funkční a vonící jako kdyby byl nový a dodržujte tyto podmínky na údržbu:

  1. Vyprázdněte zásuvku na odpad 

Infračervené světlo a senzory detekují úroveň odpadu v zásuvce a modré světlo na ovládacím panelu bliká, když je potřeba odpad vyprázdnit. U jedné středně velké kočky budete muset vyprázdnit zásuvku na odpad asi jednou týdně a pro dvě kočky pak každých 7-10 dní.

Chcete-li vyměnit sáček na odpad, jednoduše vytáhněte zásuvku, uvolněte sáček na odpad a zlikvidujte. Poté nainstalujte nový sáček do zásuvky - několikrát přejeďte hranami a zatlačte je do čtyř jazýčků (tašku udržujte napnutou vzadu).

Kdykoli ovlivníte hmotnost nebo umístění toalety (odstraněním odpadu, přidáním podestýlky, čištěním nebo přemístěním jednotky), stiskněte tlačítko Reset, abyste zajistili správnou funkci. Když je jednotka ve výchozí poloze, stiskněte tlačítko Reset a na ovládacím panelu se zobrazí stálé modré světlo.

Po výměně sáčku na odpadky a zasunutí zásuvky zpět do toalety se ujistěte, že jste nestlačili jednotku proti zdi nebo do rohu. Litter-Robot se nesmí dotýkat žádných stěn, aby mohl senzor detekovat vaši kočku a správně cyklovat.

  1. Přidejte stelivo podle potřeby.

Pokaždé, když vyprázdníte zásuvku na odpad, zkontrolujte glóbus a podle potřeby přidejte stelivo. Přidejte jen tolik steliva, aby se setkalo se zvýšenou plnicí linií na černé gumové vložce.

Jakmile přidáte stelivo, nezapomeňte stisknout tlačítko Reset.

  1. Pravidelně vyměňte uhlíkový filtr a těsnicí pásy.

Udržujte vůni Litter-Robot svěží zachycením nepříjemných pachů v zásuvce na odpad pomocí náhradních uhlíkových filtrů a těsnicích proužků. Jak často budete muset filtr vyměnit, záleží na vás (a na počtu koček, které máte); každých pár měsíců nebo když si všimnete, že zásuvka na odpadky zapáchá, vyměňte uhlíkový filtr. Těsnící pásy budete muset vyměnit pouze v případě, že si všimnete, že jsou opotřebované naplocho nebo oloupané, nebo pokud si myslíte, že nadměrný zápach uniká ze základny.

  1. Udržuj záchod v čistotě

Přibližně jednou za měsíc (v závislosti na tom, jak často se jednotka používá) toaletu pořadně vytřete. Záchod rozložte a jednotlivé díly vyčistěte čistícím prostředkem a nechte úplně uschnout. 

Nejprve vyprázdněte celý glóbus z toalety stisknutím tlačítka Empty. Glóbus se bude otáčet v opačném směru než cyklus čistění, což umožní, aby stelivo propadlo odpadním potrubím do zásuvky. 

Základna obsahuje senzor a elektroniku, proto nikdy základnu nevkládejte do vody. Otřete povrch toalety  navlhčeným dezinfekčním hadříkem - a pokud používáte sprej, nastříkejte jej přímo na hadřík nebo papírový ručník od toalety aby se dezinfekční prostředek nedostal do elektroniky.

Litter-Robot je sice automatická samočisticí toaleta ale stále vyžaduje trochu údržby, aby zůstala funkční. Nezapomeňte vyprázdnit zásuvku na odpad včas a doplnit podestýlku, podle potřeby měňte uhlíkové filtry a těsnicí proužky a věnujte čas otření a vyčištění toalety. Pokud se sem a tam věnujete neustálé údržbě, vaše Litter-Robot zůstane funkční několik let.

Jak čistit automatický záchod Litter Robot?