Pozor! Na Velikonoční pondělí tu nebudeme. Těšíme se na Vás v úterý. 🥳
Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Test GPS obojku Mishiko. Vychytal maličkosti a teď je na špici

Už nějakou dobu je na trhu GPS obojek Mishiko. Ačkoli od začátku patřil k jedničkám ve své kategorii, po vychytání „dětských nemocí“ se zařadil na úplnou špici. My jsme ho znovu otestovali a napsali jsme pro vás podrobnou recenzi. 

 

Společnost Mishiko svoje produkty neustále vyvíjí. A tak není divu, že zlepšila i svůj GPS obojek, který se podle našeho názoru stal jedničkou na trhu. Zatímco v předchozí recenzi jsme mu dali 8,5 bodů z 10, nyní si podle nás zaslouží plný počet bodů – 10 z 10. V současné chvíli mu konkuruje pouze GPS obojek Paby nebo Tractive 2.

Předně, zlepšila se samotná aplikace obojku, která dřív měla tendenci padat. Dalším častým problém, byla nemožnost lokalizace - pes byl stále na místě, nehýbal se nebo obojek vůbec nereagoval. A v neposlední řadě problémy s bezdotykovým nabíjením. To vše bylo díky aktualizacím a úpravám softwaru opraveno. Dnes funguje naprosto výborně a precizně. 

Obojek si také stále drží skvělý design, který vás zaujme na první pohled a usnadní vám ovládání v terénu. Pozitivně hodnotíme i LED podsvícení zařízení, které signalizuje aktivitu nebo stav nabití baterie. Večer funguje jako svítící obojek.

 

 

 

Lokalizace? Na výbornou

GPS obojek Mishiko jsme testovali už dřív. S jednoznačným závěrem, že lokalizace funguje opravdu výborně a přesně. Ve městě vidíte aktuální polohu, která se aktualizuje zhruba každých 15 vteřin a přesnost polohy je okolo 3 až 6 metrů.

Problém ale nastane při použití v lese nebo v jiném náročnějším terénu. Stejně jako všechny GPS obojky lokalizované přes GSM signál, tak i Mishiko v lese nefunguje na 100%. Jakmile vstoupíte mezi stromy, signál obojku mizí a lokalizace není možná. Ve velkých městech problém není, ale na Šumavě nebo v Krkonoších, kde je i mobil bez signálu je Mishiko nepoužitelné.

Další funkce GPS obojku

  • Geofence– velmi snadno nastavíte zónu, ve které se smí pes pohybovat. Pokud ji překročí, aplikace vás upozorní notifikací na displeji a zvukovým upozorněním. Takže není problém nastavit hranici pozemku, nebo bezpečné zóny a v případě jejího překročení reagovat. Například využít výcvikového obojku a pípnutím psa upozornit, že se musí vrátit.
  • Stav baterie a úsporný režim - v aplikaci je stav nabití v procentech neustále na očích, kliknutím na ukazatel lze zapnout úsporný režim, sníží se počet aktualizací polohy a dojde k vypnutí LED světla. 
  • Měření aktivity- v aplikaci je pomocí bodového systému vidět, jak je váš pes aktivní. Hodí se to určitě při redukci váhy. Já se do budoucna pokusím zanalyzovat, zda se Bella hýbe víc, když je se mnou v práci, anebo když ji nechám doma přítelkyni. 
  • Vycházka- vycházku lze zaznamenat a uložit do Logbooku.
  • Profil mazlíčka- Kromě jména, fotografie a rasy obsahuje také údaje o váze a výšce. Z těch pak Mishiko algoritmus vypočítává doporučenou aktivitu, která se na hlavní stránce aplikace stává denním cílem. 
  • Statistiky -aplikace zobrazuje přehledné statistiky aktivity a grafy. 

 

 

Nabíjení obojku

Baterie GPS obojku Mishiko vydrží 3 dny. To není málo. Nedávná aktualizace, díky které je možné zapnout úsporný režim, přece jen výdrž baterie prodloužila. Na jedno nabití při běžném používání při venčení a bez úsporného režimu vydrží Mishiko asi 40 hodin v provozu. Při půlhodinovém venčení a bez použití úsporného režimu ubude baterie o 13 až 18 %.

Nabíjení probíhá ze základny, na kterou stačí zařízení položit, není potřeba nic zapojovat. Na testovacím modelu bylo nejprve potřeba obojek sundat, aby k nabíjení došlo, ale pak jsem přišel na to, že je akorát citlivější na pozici. Takže nabíjení funguje i s nasazeným obojkem, jen je potřeba správné pozice.

Při nabíjení je úroveň nabití signalizována světlem, které se postupně rozšiřuje z jednoho bodu, až je z něj celý kruh. Z úplného vybití trvá nabíjení na plný stav 2 hodiny.

 

Hodnocení obojku Mishiko

GPS obojek a monitor aktivity Mishiko jistě patří k nejlepšímu v kategorii, co lze na evropském trhu zakoupit a provozovat. Zařízení je určeno do města a do míst se silnějším pokrytím GSM signálu. V běžném lese za městem s ním vystačíte také, ale do Krkonoš nebo a Šumavu je nedostačující. 

Jednoznačnou výhodou je cena. Za 4 490 korun máte nejlepší GPS obojek s komunikací přes mobilní síť a zároveň předplatné na doživotní využívání datových služeb. U ostatních GPS obojků platíte paušál kolem 7 až 8 dolarů měsíčně. Jsou to jednoduché počty – po roce užívání obojku se vám investice do Mishiko vrátí.

Pozitivně hodnotíme také propracovaný design, LED podsvícení a bezdotykového nabíjení nebo možnost měření aktivity psa. Pokud máme zmínit jednu zásadní nevýhodu, budou to větší rozměry (obojek není vhodný například pro malé kočky).

Výrobcem obojku je dceřiná společnost asijského poskytovatele telekomunikačních služeb, takže obavy o dostupnost služeb (třeba za deset let) určitě nejsou na místě. 

 

Detail produktu: Mishiko GPS tracker a měřic aktivity