Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Jak zabavit psa, čmuchací koberečky a lízací podložky

Psi rádi očichávají a svými smysly objevují svět kolem sebe. Objevování nových věcí je pro ně velkou zábavou! Tento typ hry je vhodné podporovat, protože pomáhá rozvíjet nejdůležitější smysly psa. Čichání, olizování a hledání potravy na zahradě nebo v domě však ne vždy vede k tomu, co bychom chtěli, a mohou nastat problémy se setkáním s nevhodnými věcmi. Proto se čichací a olizovací podložky stávají stále oblíbenějšími Přečtěte si, jaké výhody mohou vašemu psovi přinést!

Čichací podložky jsou typem interaktivní hračky doplněné pamlsky, které vyžadují, aby váš psí kamarád čichal a našel potravu ukrytou mezi proužky materiálu na podložce. Účelem kousků materiálu je napodobit například vysokou trávu v parku, kde by váš pes musel hledat potravu, aby ji mohl sníst. Toto chování má za úkol stimulovat přirozený instinkt psa pro přežití, což je ve skutečnosti neocenitelné pro jeho duševní zdraví a zdravé pro mozek. Psi mají jedny z nejlepších čichových schopností a dokáží vyčenichat téměř cokoli, tím spíše chutné pamlsky. Psí nos má asi 100 000 000 (sto milionů), některá plemena jako ovčácký pes více než 200 000 000 (dvě stě milionů) čichových receptorů, zatímco lidský nos má asi 5 - 6 000 000 (pět - šest milionů). Proto je tento druh hry pro psa ideální a důležitý.

Čichací podložky jsou skvělým způsobem, jak psy zabavit po celý den. Schovejte pamlsky do zákoutí a sledujte, jak pes pamlsek hledá. Podložka pomáhá bojovat proti nudě vašeho štěněte. Pokud se váš pes nudí, může začít projevovat nepříjemné návyky, jako je kousání bot, škrábání dveří, ničení nábytku nebo štěkání. Tomuto chování můžete předejít použitím čichací podložky, která vašemu mazlíčkovi poskytne zpestření a podnětnou hru.

Přemýšlíte, jaké pamlsky do podložky vložit? Vhodný je jakýkoli suchý pamlsek nebo krmivo. Zvolte oblíbené příchutě vašeho mazlíčka! Udržování podložky v čistotě je také snadné, podložky můžete prát, jen nezapomeňte před praním vytřepat zbytky krmiva nebo pamlsků.

Až bude váš pes příště hyperaktivní nebo se bude nudit, bude to ideální příležitost, jak čichací podložku využít k zábavě a nasměrovat jeho aktivitu a smysly k hledání úmluv!

Další skvělou zábavou pro vašeho psa jsou olizovací podložky, olizovací podložka je malá, strukturovaná gumová nebo silikonová podložka s drážkami, které poskytují náplň pro krmivo. Konstrukce podložky nutí psa olizovat, aby potravu zkonzumoval. Používání lízací podložky podporuje olizování, které v mozku psa uvolňuje endorfiny související s radostí. Tyto endorfiny mohou pomoci uklidnit psy ve stresových situacích a stimulovat psa fyzicky i psychicky.

Přemýšlíte o tom, jak lízací podložku správně používat? Smíchejte psovi krmivo, arašídové máslo nebo jinou pochoutku, kterou má váš pes rád, a trochu jí rozetřete na podložku. Do vytvořené směsi můžete také přidat trochu přírodního jogurtu nebo mléka, aby byla zajímavější. Nebojte se použít zeleninu, můžete ji rozmixovat a položit na podložku! Až bude váš pes hotov, odstraňte všechny zbytky jídla. Při přípravě receptů vždy používejte suroviny bez soli, cukru nebo umělých sladidel.  Nezapomeňte zohlednit kalorie, které psovi dáváte do lízací podložky, protože mohou obsahovat nadbytečné kalorie navíc.

Podložka je ideální pro hru olizováním a vytahováním potravy z jejích zákoutí Má uklidňující a relaxační účinek. Zpomaluje také rychlé stravovací návyky. Povzbuzuje hyperaktivní psy k odpočinku - olizovací podložky zaměstnají naše mazlíčky na delší dobu. Zaměstná psy a vy máte čas na vyřízení důležitých povinností!

Mnoho lidí zapomíná na další důležitý aspekt, lízací podložky podporují zdraví ústní dutiny: Drážky a měkké výstupky na jejím povrchu se jemně dotýkají jazyka vašeho psa a škrábou ho, čímž ho čistí a odstraňují z něj cizí látky a bakterie. Olizování a produkce slin udržují dásně a zuby v lepší kondici.

Lízací podložky jsou také způsobem, jak zlepšit trávení, jistě sami dobře víte, jak to dopadá s rychlým vstřebáním velké porce jídla v běhu! Lízací podložky snižují riziko plynatosti a zlepšují trávení.


Související produkty