Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Jak vybrat fontánu pro psy a kočky?

 

 • Při výběru fontány pro vašeho psa vezměte v úvahu jeho velikost. Fontány jsou uzpůsobené pro malá, střední nebo velká plemena tak, aby se jim pilo pohodlně, a zároveň aby měla nádržka na vodu dostačující kapacitu.
 • Důležitou roli hraje i zdravotní stav psa. Některé fontány jsou speciálně modelované pro větší komfort starších a nemocných psů – například těch, kteří trpí na bolavé klouby nebo svalstvo.
 • Pokud máte doma psa chlupáče, oceníte fontánu s filtrem, který zajistí, aby se do vody nedostaly nejen chlupy, ale i zbytky krmiva a další nečistoty.
 • Vybírat můžete z různých materiálů. Doporučujeme zvolit kvalitní plast, nerez nebo keramiku. Zajímejte se, jak (ne)náročná bude údržba fontány. Některé modely snadno umyjete v myčce.

 

Podrobný průvodce světem psích fontán

Přemýšlíte, jestli psovi koupit klasickou misku na vodu nebo investovat do fontány? Pokud chcete pejskovi zajistit nepřetržitý přísun vody a podpořit jeho pitný režim, vsaďte na fontánu. Tekoucí voda je pro zvíře přitažlivější než stojatá voda v misce, do které se navíc během dne můžou dostat různé nečistoty. Fontána je schopna je odfiltrovat a zabránit i nežádoucímu zápachu. Váš čtyřnohý kamarád si pití z vodopádu rychle oblíbí a vy se nebudete muset ani v parném létě strachovat, jestli pejsek pije dostatečně a nehrozí mu dehydratace.

Pitný režim je v posledních letech velmi často skloňovaný pojem, a to nejenom u lidí. Pořízení fontány je příjemný způsob, jak psa k pití motivovat, aniž byste na něj museli neustále dohlížet. Díky padajícímu proudu vody si váš pes pití z fontány oblíbí a bude mu kdykoli k dispozici čerstvá a chutná voda, i když nebudete celý den doma. Fontánu doporučují také mnozí veterináři, především jako prevenci onemocnění ledvin a močových cest. Pořízení fontány je jedna z nejlepších investic do zdraví vašeho psa.

 

Jaké jsou výhody fontány oproti klasické misce s vodou?

 • tekoucí voda motivuje psa k pití
 • díky filtru se do vody nedostanou chlupy ani jiné nečistoty
 • cirkulace zajistí vodu čerstvou a chutnou, voda je stále okysličována
 • uhlíková komora eliminuje nepříjemné pachy
 • pes má dostatek tekutin po celý den (i noc)

 

Výběr fontány krok za krokem

Posvítíme si teď fontánám na zoubek a zodpovíme si otázky, které vám mohou v souvislosti s pořízením fontány vyvstanout na mysli.

 • Jakou zvolit velikost a materiál?
 • Jak náročná bude její údržba?
 • Je lepší pořídit fontánu s filtrem nebo bez filtru?
 • Nebude moc hlučná?
 • A umí ještě něco navíc?

 

 

 

Fontány pro psy malé i velké

Vybírejte podle velikosti vašeho psa, aby se mu z fontány pilo co nejpohodlněji. Fontány mají také různou velikost zásobníku vody. Oblíbená fontána „Eyenimal“ s kapacitou nádržky 1,5l se hodí pro malá a střední plemena a štěňata. Pokud máte velkého psa nebo více zvířat, pořiďte fontánu „Drinkwell 360“ s objemem 3,8l, a o pitný režim vašich mazlíčků bude perfektně postaráno.

 

Udržujte fontánu v čistotě

Výhodou menších fontán z kvalitního plastu nebo nerezu je snadná údržba, většinu z nich můžete jednoduše umýt v myčce. Na fontánce z nerezového materiálu mohou být viditelnější otisky tlapek nebo kapky vody, počítejte s častějším čištěním. Keramický model má elegantnější vzhled a větší stabilitu – nehrozí, že ho zvíře převrhne, ať už při hře nebo nedopatřením.

 

 

Kdy s pořízením fontánky neotálet

Na dostatečný pitný režim je třeba dbát hlavně u štěňat a starších nebo nemocných pejsků. Díky fontáně budete mít o starost méně, protože tekoucí „živá“ voda psa láká a motivuje k pití. Častěji potřebují doplňovat tekutiny také aktivní psi, sportovci a kojící fenky. Pes bude mít větší spotřebu vody také v případě, že v jeho jídelníčku převažuje suchá strava – granule. U všech psů, bez ohledu na plemeno, stáří a fyzickou aktivitu, oceníte fontánu hlavně v letních měsících.

 

Voda bez nečistot a zápachu

Díky fontáně se zabudovaným filtrem bude mít váš pes vodu vždy čistou. Filtr zachytí veškeré nečistoty včetně chlupů nebo zbytků krmiva a zbaví vodu i nežádoucího zápachu. Filtry je potřeba pravidelně vyměňovat nebo čistit. Pokud se vám do toho nechce, bude pro vás bezfiltrová fontána ideálnější volbou.

 

Zvuk fontány vás nebude rušit

Hluku se bát nemusíte. Fontány, které nabízíme, mají velmi tichý provoz. U některých fontán můžete proud vody regulovat a tím zvuk padající vody případně ztlumit.

 

Fontány pro náročné uživatele

Inteligentní fontánu/dávkovač Petkit Eversweet můžete ovládat na dálku. Vždy vás upozorní, kdy je potřeba doplnit vodu a vyčistit nebo vyměnit filtr. Jedná se zároveň o nejtišší fontánu na trhu. Vyšší nároky chovatelů také bezpochyby uspokojí fontána „Eyenimal 3v1“, která v sobě kombinuje misku pro psy, odměrku a fontánu.

Fontánou získáte nejenom motivaci pro vašeho mazlíčka k dodržování pitného režimu, ale v neposlední řadě taky skvělý designový kousek. Fontána se stane nepřehlédnutelnou součástí vašeho interiéru.

 

Seznámení s fontánou

Je možné, že bude váš pejsek potřebovat trochu času, než si na fontánu zvykne. Dopřejte mu ho a netlačte na něj. Až vodu z fontány poprvé ochutná, bude to láska na první napití.


Související produkty