Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

Samočisticí záchod pro kočky: nejlepší řešení kočičí hygieny u vás doma!

Udržování čistoty domova při soužití s kočkou je dokonce často důvodem, proč si někdo kočku domů vůbec nepustí. Proč se o jejich přítomnost ochuzovat, když existuje účinné hygienické řešení?

Samočisticí záchody pro kočky udrží domácnost v naprosté čistotě a váš oblíbený mazlíček může trávit více času s vámi. A přináší řadu dalších výhod:

 

Ekologická vhodnost

Znečištění životního prostředí bývá v diskuzích chovatelů velkou otázkou bez odpovědi. Steliva pro běžné kočičí záchody nadměrně zatěžují životní prostředí jak procesem těžby, tak produkcí obrovského množství odpadu. Určitě je dobré pojistit se výběrem vhodného steliva, které je zcela biologicky odbouratelné, většinou na rostlinné bázi. Jejich nevýhodou jsou však vysoké náklady.

Automatická kočičí toaleta Catgenie řeší ekologickou vhodnost ještě jiným způsobem. V jejím příslušenství proto najdete biologicky rozložitelné trvanlivé granule, které v toaletě prochází hygienickou údržbou. Materiál nenasává nečistoty, a tak se promytím v toaletě důkladně vyčistí veterinářskou desinfekcí a vysuší horkým vzduchem. Permanentní granule výrazně sníží produkci znečištěné podestýlky. Samotné nečistoty se v automatické toaletě oddělí a odchází odtokovou hadicí.

 

Litter Robot k samočisticímu záchodu pro kočky poskytuje 100% přírodní ekologické stelivo z jílu a k  nim i biologicky rozložitelné sáčky na stelivo. Zkrátka servis příznivý k životnímu prostředí.


Záchod pro kočku, který je hygienický a estetický

Samočisticí záchod pro kočky vám ušetří nepříjemnosti s provozem i údržbou kolem toalety. Vnitřní komora zabrání rozhazování a prášení steliva do okolí. Pohybový senzor zařízení rozpozná, aktivitu kočky a po jejím odchodu odvede nečistoty a prostor sám vyčistí. Pro vás to znamená občasné doplnění steliva a zadat časový interval čištění a jinak obsluhou kočičího zázemí nestrávíte žádný čas.

Jednou z hlavních výhod je fakt, že do kontaktu se stelivem vůbec nepřijdete. Žádné prašné prostředí plné bakterií ani zacházení s odpadním a zapáchajícím materiálem.

 

 

Ekonomické výhody

Automatický záchod pro kočky je výhodou také z ekonomického pohledu. 170 kg steliva je potřeba na údržbu obyčejné kočičí toalety. Permanentní stelivo (dodává Catgenie) oproti tomu vyžádá na stejné období pouze 1 balení (již nemusíte měnit) permanentních ekologických granulí a 6 - 7 zásobníků přírodního sanitačního roztoku. Kromě toho vám  automatická údržba šetří stelivo. Oproti manuálnímu odstranění nečistot, kdy je třeba odstranit i okolní znečištění a s odpadem nabíráte i jinak nepoužité stelivo nebo ho při kompletním čištění musíte vyhodit.

 

Hygiena + pohodlí = spokojené bydlení

Samočinná hygiena znamená nejen úsporu času a námahy, ale zabrání bakteriím šířit se v toaletě i do okolí. Automatické pročišťování vyhovuje i domácnostem, kde domácích šelem pobývá více. Místo tří obyčejných toalet na 2 (nebo více) mazlíčky tak bohatě vystačí jedna. Nehygienický prostor se tak o poznání zmenší. Pravidelné automatické odstranění kontaminací nedává nečistotám šanci, aby se usazovali a šířily bakterie. Kočičí záchod Catgenie se splachují potrubím z vašeho domu pryč. Litter Robot je odvede do odpadního boxu. Automatický záchod Litter Robot dokonce můžete ovládat aplikací. Je to pohodlné řešení před návštěvou, nebo když máte malé děti zkoumající veškeré objekty v okolí.

 

 

Automatické samočisticí toalety pro kočky představují velmi pohodlné a estetické řešení do domácnosti. Pro svou větší vstupní investici mohou znamenat možnost ke zvážení. Pokud se však nebráníte výhodám z pohledu dlouhodobého využití, pak budete s volbou maximálně spokojeni. Samotným kočkám je potom použití toalety mnohem příjemnější a obejdou se bez nehod po okolí.