Zavolejte nám (Po 9-17, Út 8-16, St 10-18, Čt-Pá 7-15)

6 moderních způsobů jak nejlépe ohlídat vašeho psa - díl 3: Spěte klidně s elektronickými dvířky pro psy

Co vám dnes představíme? Řeč bude o nejnovější technologii dvířek pro psy a kočky. Zajistí vám, že váš chlupáč bude doma nebo mu dvířka nastavíte podle toho, kdy může pes na vycházku. A ještě mnohem víc.

Jak řešíte situace, když je pejsek bez dozoru doma zcela sám? Nemůžete kontrolovat dveře a neustále otevírat chlupáčovi sem a tam?  Dvířka pro domácí mazlíčky jsou skvělé řešení, ale co potom, když se tento vchod obáváte nechat jen tak a musíte na nějako dobu odejít? Dvířka pro psy obvykle zabezpečíte prostě manuálním zámkem. Musíte se však rozhodnout, zda chlupáče zamknout doma či venku.

Chytrá dvířka s mikročipem dají volnost vám i zvířeti. Nemusíte řešit, kde mazlíčka zamknout a bezpečnost zajistí už dvířka za vás.
Eine intelligente Mikrofontür gibt beide Ihnen und den Tier  sowohl Freiheit. Sie müssen nicht nachdenken, wo Sie Ihr Haustier verriegelten werden, die Sicherheit sichert die Tür für Sie.

 

Řešením, jak váš vchod zajistit prakticky a na míru, jsou elektronická dvířka s mikročipem. Vchodem projde jedině váš mazlíček a hned za ním se dvířka sami uzamknou. Vybavte váš domov bezpečnostními dvířky s nedocenitelnou flexibilitou. Zajistíte tak, kdy má váš mazel zůstat doma, a kdy smí vyjít ven. Jak to celé funguje?

 

  • Cesta domů s mikročipem

Chod dvířek s mikročipem zajišťuje elektronický klíč. V případě, že je váš mazlíček čipován, máte vše potřebné zajištěno. Pokud svého psa či kočku nechcete dát čipovat, využijte přívěšek s RFID kódem. Klíč s čipem vylučuje dostupnost dvířek pro cizí zvířata, nebo i nezvané osoby.

Dvířka disponují vestavěnou čtečkou mikročipů a otevřou se vždy pouze tehdy, pokud zjistí správný kód čipu, zadaný do jejich paměti. Čip může mít váš chlupáč standardně pod kůží, nebo i na přívěsku na krku. Každý výrobce dvířek tyto přívěsky nabízí, nemusíte tak nic extra vyřizovat.

 

 

Když pes přijde k dvířkům, čtečka rozliší čip v dosahu a přečte jeho kód. Dvířka se pro chlupáče hned otevřou a  vteřinu po jeho průchodu se opět pevně uzamknou. Jestli se u vchodu ochomýtá myš či kočka, nebo cizí pes, dvířka budou zavřená. Projde pouze mazlíček, který nosí správný kód. Ani skutečnost, že jste zvířecí milovníci vás nemůže zastavit. Elektronická dvířka si pamatují větší počet kódů. A zámek se dá časovat!

 

 

  • Časový zámek

  •  

Podle vašich potřeb a jedině kam si přejete, projde váš mazel, když vaše dvířka předem nastavíte. U některých modelů můžete zadat i přesné časy, kdy se má vchod pro mazlíčka uvolnit. Nastavte také, zda chcete zvíře pustit jenom dovnitř, jenom ven. A když chcete, projde váš tulák libovolně tam i zpět.

  • Instalační materiál

Elektronická dvířka dnes umožní instalaci do všech běžných materiálů, a některá i do těch nestandardních (PlexiDor). Schopnosti odborníka je třeba využít snad pouze v případě instalaci do skla. Instalační sady i s manuálem jsou povětšinou součástí balení. Nástavce v podobě tunelů dokoupíte na míru podle tloušťky zdi či dveří. Obvyklá šířka dveří činí 3 - 5 cm.

  • Materiál a velikost dvířek

Bez obav se vydejte na nákup elektronických dvířek, i pokud jste nároční na materiálové zpracování. Na výběr je hliník, plast a různé povrchové úpravy. K detailně zpracovaným dvířkům, jaké vyrábí třeba PlexiDor, pořídíte i nejedno šikovné příslušenství.

I elektronická dvířka samozřejmě seženete v různých velikostech. Pro výběr berte v potaz výšku zvířete i šířku jejich hrudníku. Váš tulák se bude dvířky protahovat, proto je ideální instalovat dvířka tak, aby spodní hrana dvířek sahala do výšky začátku mazlíčkova hrudníku. Váš čtyřnohý spolubydlící prostrčí dvířky nejprve hlavu, následně přední nohy, trup a zadní nohy. Ať se jim prochází pohodlně!

 

 

  • Co výrobci nabízí

SureFlap dvířka s mikročipem:

Instalace: do všech typů dveří + nástavec pro instalaci do skla

Napájení: baterie

Klíč: čip nebo přívěsek

Zámek: elektronický pro vstup zvenčí + 4 polohy manuálního zamykání

Paměť: 32 kódů

LCD displej: Ne

Časový zámek: Ne

Možnost vynechat čipový zámek

SureFlap DualScan:

Instalace: do všech typů dveří + nástavec pro instalaci do skla

Napájení: baterie

Klíč: čip nebo přívěsek

Zámek: elktronický pro vchod i východ + 4 polohy manuálního zamykání

Paměť: 32 kódů

LCD displej: Ano

Časový zámek: Ne

 

PetSafe

Instalace: do všech typů dveří a zdí

Napájení: baterie

Klíč: elektronický klíč na obojek Smart Key 

Zamykání: 3 režimy

Paměť zámku: 5 kódů

Extra funkce: UV ochrana, vícebodový zámkový systém

 

PlexiDor novinka

Instalace: do všech typů dveří i zdí (cihlové, betonové, panelové)

Klíč: elektronický klíč na obojek Smart Key 

Zamykání: 3 režimy, 

Časový zámek: Ano

Paměť zámku: 5 kódů

Extra funkce: nehlučný chod, varianta pro obří plemena psů, bezpečnostní ocelový panel

 


Související produkty